Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Türkiye İngiltere’den 3 milyon turist bekliyor

ANTALYA VALİSİ MÜNİR KARALOĞLU(SOLDAKİ), İNGİLTERE’NİN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ DOMİNİCK CHİLCOTT’U KABUL ETTİ.

Türkiye İngiltere’den 3 milyon turist bekliyor
07 Mayıs 2018 - 16:34
banner

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, bu yıl Türkiye’ye 3 milyon İngiliz turist beklediklerini bildirdi.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott’u kabul etti. Valilik şeref defterini imzalayan Büyükelçi Chilcott, görevine 4 ay önce başladığını belirterek, Antalya’nın ikliminin her spora müsait olduğunu söyledi. Bu yıl Antalya’ya İngiltere’den gelen turist sayısında rekor kırılacağını dile getiren Chilcott, kentte daimi yaşayan 25 bine yakın İngiliz olduğunu belirtti.

“İngilizler güvenliği önemsiyor”

Chilcott, “Gelen İngiliz turistler sadece Antalya’nın doğal güzelliği ve iyi bir tatil yapmanın yanında özellikle de kendilerini güvene de hissettikleri için geliyorlar. Burada negatif bir hadise yok. Gelen misafirlerin sağlıklı ve düzgün bir şekilde tatilleri devam ettirebilmelerini sağlamaktır. Aynı duyguları paylaşıyoruz. Bu yılki beklentimiz 3 milyon İngiliz turistin Türkiye gelmesidir. Biz de elimizden gerekli desteği vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Karaloğlu: “Antalya güvenli ve güvenilir bir şehir”

İngilizlerin son yıllarda Antalya’yı keşfettiklerini kaydeden Vali Karaloğlu ise “Her geçen yıl gelen İngiliz turist sayısı arıyor. Antalya’yı tanıdıkça seviyorlar. Kaş, Kalkan bölgesinde yerleşik yaşayan İngilizler var. Antalya bir önemli bir turizm şehri. Birinci önceliğimiz gelen insanların güvenlik ve huzur içinde tatil yapmalarını sağlamaktır. Antalya’da güvenlik noktasında iyi bir ekip var. İyi bir çalışma var. Burada vatandaşı bulunan büyükelçiler ile yakından çalışıyoruz. Bugüne kadar herhangi bir sorun yaşamadık, inşallah yaşamayız. Antalya güvenli ve güven veren bir şehir. İnsanlar dinlenmek için geliyor” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuonline psikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co