Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü: “Fuar dostluk köprüsü kuruyor”

KEPEZ BELEDİYE BAŞKANI HAKAN TÜTÜNCÜ, 8’NCİSİNİ DÜZENLEDİKLERİ ŞEHİRCİLİK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI İLE TÜRKİYE’NİN DÖRT BİR YANINDAKİ BELEDİYELER ARASINDA DOSTLUK KÖPRÜSÜ KURDUKLARINI SÖYLEDİ.

Tütüncü: “Fuar dostluk köprüsü kuruyor”
29 Mart 2018 - 14:22

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 8’ncisini düzenledikleri Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı ile Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyeler arasında dostluk köprüsü kurduklarını söyledi.

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) ile Akdeniz Belediyeler Birliği (AKBB) işbirliğinde Antalya Anfaş Expo Center’da organize edilen 8. Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı’na katılan belediyelerin yöneticileri, sempozyumla belediyecilik mevzuatındaki yeni gelişmeler hakkında da bilgilendiriliyor. Fuar kapsamında düzenlenen ve 3 gün sürecek olan 8.Yerel Yönetimler Sempozyumu’nun ilk oturumu yapıldı. Sempozyumunun 1.gününde

Antalya Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Cilavdaroğlu ve İçişleri Bakanlığı Başkontrolörü Osman Can Yenice, belediye başkanlarından ve belediye bürokratlarından oluşan topluluğa birer sunum yaptılar.

Tütüncü: “Uzun soluklu fuar”

Kepez Belediye ve AKBB Başkanı Hakan Tütüncü, Türkiye’de ihtisas fuarlarının uzun soluklu ve sürekli yapmanın mümkün olmadığına değinerek, “Türkiye’de belediyecilik ve şehircilikle ilgili birçok fuar deneniyor. Bu fuarlar içerisinde TBB ve AKBB’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği Şehircilik ve Teknolojileri Fuarı, 8 yılda elde ettiği tecrübe ve birikimle çok ayrıcalıklı bir yerde bulunuyor” dedi.

“Sadece fuar değil, bilgilendirme de var”

Fuarın ve sempozyumun tecrübelerin paylaşılmasına ve fikirlerin harmanlanmasına vesile olduğuna işaret eden Başkan Tütüncü, “Belediyelerimizin yeni teknolojileri görmeleri ve bu teknolojinin şehirlerine yakışacağını hayal etmeleri bu fuarın önemli amaçlarından bir tanesi. Belediyelerle, tedarikçilerini aynı ortamda buluşturan güzel bir fuara ev sahipliği yapıyoruz. Bu fuarı sadece bir fuar olarak düşünmedik. Fuarın bunun ötesinde seminerlerle bir anlam yüklediğimiz bir buluşma ortamı olsun istedik. 3 gün sürecek olan seminerle şehirle, yerel yönetim mevzuatıyla ilgili farklı şeyleri paylaşalım istedik. Karşılıklı etkileşim alanlarının oluşturulmasını arzu ettik. Bu sempozyum da böyle bir düşüncenin amaçlanmasıyla ortaya çıkmıştır.”

“Fuar belediyelere ışık tutuyor”

Tütüncü, her şeyin ışık hızında ilerlediğine işaret ederek, “Dünya ışık hızında dönüyor. Teknolojiler çok kısa bir süre sonra yerini daha yeni teknolojilere bırakıyor. Değişim ve dönüşümün ışık hızında olduğu bir dönemin içerisinde geçtiğimiz bugünlerde, şehirler olarak kendimizi sürekli yenilememiz gerekiyor. Adeta kedimizle yarıştığımız şehircilik hamlelerini bir de bu açıdan ele aldığımızda daha çok yeni fikirlere, düşüncelere ve yeni enerjilere ihtiyaç duyuyoruz. Bu anlamda da fuarın ve sempozyumun belediyecilere, belediye başkanlarına ışık tutmasını hedefliyoruz.”

Başkan Hakan Tütüncü, fuarın dostluk köprülerinin kurulmasına vesile olduğunu kaydederek, “Fuar, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen belediye başkanlarının, bürokratların birbirlerini tanımamaları, birbirleriyle istişarede bulunmaları ve aynı ortamı paylaşmaları adına çok anlamlı oluyor. Fuar ile Türkiye’nin dört yanından gelen belediyeler arasında dostluk köprüsü kurmuş oluyoruz” dedi.

Sempozyumun 2. gününde ise Kamu Denetçiliği Kurumu Genel Sekreteri İbrahim Kılınç bir sunum gerçekleştirdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat