Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Tütüncü’nün karnesine tam not

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nda Belediyesinin 8 yıllık çalışmasını içeren kitabını tanıttı.

Tütüncü’nün karnesine tam not
18 Ekim 2017 - 14:02

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti Antalya İl Başkanlığı’nda Belediyesinin 8 yıllık çalışmasını içeren kitabını tanıttı.

AK Parti İl Başkanlığı’nın partililerle belediye başkanlarını bir araya getirdiği toplantılar zinciri Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün katılımıyla devam etti. AK Parti İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıya, İl Başkanı Rıza Sümer, il yönetimi ve partililer katıldı. AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer, 8 yıllık görevi sürecinde Kepez’e önemli projeler kazandıran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye çalışmalarından dolayı teşekkür etti. İl Başkanı Sümer, Kepez Belediyesi’nin 2017 yılı mali bütçesinin 30 milyon lira fazla verdiğini hatırlatarak, 2017 yılı mali bütçe başarısından dolayı Tütüncü’yü kutladı.

Kepezin 8 yılı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ise ‘Hayalden Gerçeğe 8 Yıl’ adlı kitabın sunumunu gerçekleştirdi. Önce kendisini tanıtıp kariyerinin başlangıcını anlatan Tütüncü, “Ben hiçbir zaman görev talep etmedim. Verilen emanet görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum” dedi.

Yol arkadaşlarına övgü

8 yılda attıkları adımların meyvelerini topladıklarını vurgulayan Tütüncü, “Düzgün yol arkadaşlarım olmasaydı, bu başarılar olmazdı. Biz iyilik yapma istikametinde yol alınca, Allah bize kolaylık sağlar. 8 yılda yaptıklarımızı kitapçıkta özetleyelim istedik. Ancak hizmetlerimizin fazlalığından kitapçık olmaktan çıktı ve 300 sayfa oldu. Sıkıcı olmasın diye tüm hizmetlerimizi bu kitaba koymadık” dedi. Göreve geldiklerinde Kepez Belediyesi’nin yönetim anlamında itibarının yerinde olmadığını hatırlatan Tütüncü, günümüzde ise birçok belediyenin atacağı adımlar öncesinde örnek aldığı bir yönetim sergilediklerini söyledi.

Vatandaş haklıydı

Görevdeki ilk yıllarında tek gündemlerinin vatandaşın beklediği tapular, 2B ile vakıf arazileri sorunları olduğunu belirten Tütüncü, “Vizyon projeleri anlatmaya mecal yoktu, halkın da bunları dinleyecek hali yoktu. Park yapacağım dediğimiz zaman, vatandaş ‘Bize tapumuzu verin, biz evde park edeceğiz’ derdi. Vatandaş haklıydı” diye konuştu.

İmkanları halk memnuniyetine döndürebilmek için çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Tütüncü, sürekli önlerine çıkan engelleri aşarak, tekrar tekrar yöntem denediklerini söyledi. 45 yılda kangren olmuş Altınova, Varsak gibi bölgelerin tapu sorunlarını çözdüklerini ifade eden Tütüncü, aleyhlerinde çıkan mahkeme kararları, bürokratik engeller ve muhalif partilerin vatandaşı yanlış yönlendirmeleri gibi sorunları aştıklarını söyledi.

“Unutamayacağımız destekler aldık”

Cumhuriyet tarihinin en büyük vakıf takasını geçekleştirdikleri, 700 kilometreden fazla yol açtıkları, 60 binden fazla gecekondunun yıkıldığı ve 40 binden fazla tapunun verildiği bir dönem geçirdiklerini belirten Tütüncü, “Milletvekillerimiz, bakanlarımız, il başkanlarımızın desteğiyle yaptık. Unutulacak destekler değil bunlar” dedi.

“İyi yönetince başarı geliyor”

Zamanı, bilgiyi ve parayı iyi yönetince başarının geldiğini ifade eden Tütüncü, doğrudan temin alımlarını en aza indirdiklerini, büyük bütçeli alımları ihaleyle gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu deneyimi geçen ay açılan Anadolu Oyuncak Müzesi örneğiyle anlatan Tütüncü, “Müzemiz bu ay sonuna kadar ücretsiz ve 150 bin ziyaretçi bekliyoruz. 2010 yılında Yat Limanı’nda açılan ve 3 bin oyuncak sergilenen oyuncak müzesi için 2,5 milyon lira harcanmış. Bizim müzemizde 700 bin liraya mal ettiğimiz 8 bini sergilenen 10 bin oyuncak var. Bizim toplam müze maliyetimiz 2,5 milyon lira bile değil.” Toplantının ardından Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, AK Parti İl Başkanı Rıza Sümer’e Kepez Belediyesi’nin 8 yıllık icraatını içeren “Hayalden Gerçeğe 8 Yıl” adlı kitabını hediye etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat