Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Uysal, Muratpaşa’yı anlattı

MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, 22’NCİ DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM VE SEYAHAT FUARI’NDA (EMİTT) KALEİÇİ’Nİ TANITTI.

Uysal, Muratpaşa’yı anlattı
25 Ocak 2018 - 16:03

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 22’nci Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nda (EMİTT) Kaleiçi’ni tanıttı.

Muratpaşa Belediyesi, Dünya Kültür Mirası’nın parçası haline getirmeye çalıştığı Kaleiçi’nin 2018 tanıtım çalışmalarına EMİTT’le başladı. İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde bu yıl 22’ncisi düzenlenen fuara Kaleiçi’nden turizmcilerle birlikte katılan Muratpaşa Belediyesi, EMİTT’e 70 metrekarelik standıyla tarihi Kaleiçi konağı, Üçkapılar ve UNESCO Dünya Kültür Miras Geçici Listesi’nde yer alan Yivli Minare’nin figüratif çalışmalarıyla Kaleiçi konseptini taşıdı.

Fuarın açılışında turizm ve seyahat yazarları, gazeteciler ve sektör temsilcileriyle biraraya gelen Başkan Ümit Uysal, Murartapaşa Belediyesi olarak Kaleiçi Festivali ve Kaleiçi tanıtımı için yurtiçi yurtdışı fuar çalışmalarıyla Antalya’da turizmi 12 aya yayma çalışmalarına destek verdiklerini söyledi.

Antalya’nın kitle turizminde dünyanın en iyi markaları arasında yeraldığını kaydeden Başkan Uysal, “Sektörle 2018 yılına ilişkin yaptığımız değerlendirmelerde iyi bir yılın bizi beklediği görülüyor. Ciddi toparlanmalar var. Ancak uzun vadede yapmamız gereken şey; antik kentlerimizi, tarihi kent merkezimizi, dağlarımızı, köylerimizi gezen turisti getirebilmek” diye konuştu.

Uysal, “Sokaklarımızın, antik kentlerimizin gezilebiliyor, tanınıyor olması lazım. Ayrıca bunu da uzun yıllardır devam ettirebiliyor olmamız lazım. Bu noktada sürdürülebilirlik bir koşul olarak karşımıza çıkıyor” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - Kayseri Web tasarım - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr -ikinci el telefon -

ikinci el telefon - takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al