Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Uysal’dan Büyükşehir adaylığı açıklaması

ADI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN SIKÇA GEÇEN MURATPAŞA BELEDİYE BAŞKANI ÜMİT UYSAL, YEREL SEÇİMLERDE HER İKİ BELEDİYE İÇİN ADAY OLMAK İSTEDİĞİNİ DUYURDU. “NEREYE ADAY OLURSAM OLAYIM OYUNA TALİP OLURUM VE OYLARINI DA ALIRIM” DİYEN UYSAL, “MURATPAŞA BELEDİYE, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI HEPSİNE BİRDEN MÜRACAAT EDİLEBİLİYORSA, HEPSİNE BİRDEN MÜRACAAT EDECEĞİM” İFADELERİNİ KULLANDI.

Uysal’dan Büyükşehir adaylığı açıklaması
04 Ekim 2018 - 11:54

Adı Büyükşehir Belediye Başkanlığı için sıkça geçen Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, yerel seçimlerde her iki belediye için aday olmak istediğini duyurdu. “Nereye aday olursam olayım oyuna talip olurum ve oylarını da alırım” diyen Uysal, “Muratpaşa Belediye, Büyükşehir belediye başkanlığı hepsine birden müracaat edilebiliyorsa, hepsine birden müracaat edeceğim” ifadelerini kullandı.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 31 Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimler için önemli açıklamalarda bulundu. Uysal, Muratpaşa, Büyükşehir veya hiç aday olmama gibi ihtimalleri göz önünde bulundurduğunu belirterek, partinin vereceği her türlü karara rahat bir yaklaşım sergileyeceğini dile getirdi.

“Oya talip olurum ve alırım”

İnsanları sağ sol şeklinde ayrım yapmadığını dile getiren Uysal, Büyükşehir veya tekrar Muratpaşa Belediye’si için aday gösterilmesi halinde tüm kesimlerin oyuna talip olacağını söyledi. Uysal, “Nereye aday olursam olayım oyuna talip olurum ve oylarını da alırım. Bizim insanımız öyle kafaları duvar duvar değildir. Şunu ifade edeyim ben kamu yönetiminde hiçbir zaman ben olursam olur olmazsa olmaz yaklaşımı içerisinde olmamış birisiyim. Büyükşehir olursa keyifle görev yaparım. Bütün Antalya’yı Gazipaşa’dan Kaş’a kadar çok iyi bilirim. Çok da güzel hizmet ederiz. Yok olmadı Murtapaşa’da devam edelim 500 bin vatandaşımızla devam ederiz. ‘İhtiyaç yok’ dediler. Eyvallah o da kabul. Siyasi etik gereği mensubu bulunduğum siyasi grubun gösterdiği adayları büyük bir gönül rahatlığıyla desteklerim, hiç de rahatsızlık duymam. Benim bu kadar rahattır siyasi yaklaşımımım. Hep böyle olmuştur, böyle de olacaktır” dedi.

“Millet her defasında kartları yenide karar”

Birilerinin ‘sağlam yer Muratpaşa ne kıpırdıyorsun?’ dediğini aktaran Uysal, o söze sert çıkarak şunları söyledi:

“Sağlam yer diye bir şey olmaz. Bir kere milletin iradesi sağlam yer kabul etmez. Millet her defasında kartları yenide karar. Ben Muratpaşa’da toplumumuzun büyük bir kesiminin teveccüh göstereceğinden eminim. Sağlam yer çürük yer tartışmasının dışındadır kamu yönetimi. Türkiye ciddi bir ülkedir, şehirlerimiz ciddi şehirlerdir. Kendimizi kendi kariyerlerimizle sınırlayarak hayata bakamayız. Sağlammış değilmiş çok önemli değil, büyükşehirde de eğer bir seçeneksem bundan gocunmam, kaçınmam asla. Ülkemi de şehrimi de mensubu bulunduğum siyasi kuruluşu da seçeneksiz bırakmam, illa ben olayım da demem.”

“Her 3 seçeneğe de açığım”

Uysal, ‘aday adaylık için müracaatta bulundunuz mu?’ sorusuna ise, “Aday adaylığı müracaatında bulunacağım. Mümkünse bu dediğim yapıya uygun, yani üyelik, Muratpaşa Belediye, Büyükşehir belediye başkanlığı hepsine birden müracaat edilebiliyorsa, hepsine birden müracaat edeceğim. Ama öyle bir olanak yoksa bakacağız. Uygun bir müracaat yapacağız. Ama müracaatım ne olursa olsun yaklaşımım bu. Muratpaşa, Büyükşehir veya başka bir arkadaş. Her 3 seçeneğe de açığım” cevabını verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al