Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Vali Karaloğlu, Bitlisli çocukları makamında ağırladı

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Antalya’ya gelen Bitlisli öğrencileri makamında ağırladı. Bitlisli çocuklar hayatlarının en güzel günlerini Antalya’da geçirdiklerini dile getirdi.

Vali Karaloğlu, Bitlisli çocukları makamında ağırladı
31 Ekim 2017 - 17:57

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Antalya’ya gelen Bitlisli öğrencileri makamında ağırladı. Bitlisli çocuklar hayatlarının en güzel günlerini Antalya’da geçirdiklerini dile getirdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen “Biz Anadoluyuz Projesi” kapsamında Bitlis’te 196 öğrencinin içerisinde bulunduğu ilk kafile Antalya’ya geldi. Vali Karaloğlu, Antalya’ya gelen öğrencilerden 25 kişilik bir grubu makamında ağırladı. Öğrencilerle karşılıklı sohbet eden Vali Karaloğlu öğrencilerle birlikte “Bitlis’te beş minare” türküsünü söyledi. Bitlisli öğrencilere Antalya hakkında izlenimlerini soran Vali Karaloğlu’na hayatlarının en güzel günlerini Antalya’da geçirdiklerini, şehri, yapılan organizasyonları, yemekleri, denizi ve otelleri çok beğendiklerini ifade ettiler.

Çocukları Antalya’da ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirten Vali Münir Karaloğlu “İçişleri Bakanlığımız tarafından yürütülen Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında Bitlis’ten ve Şırnak’tan toplamda 2500 öğrencimizi öğretmenleri ve idarecileriyle beraber yaklaşık 3 bin misafiri Antalya’da beş yıldızlı otellerde ağırlamış olacağız. Şehrimizde ki tarihi ve turistik mekânları, hayvanat bahçesini eğence parklarını ve teleferik ile Tünektepe’yi ziyaret edecek çocuklarımıza hoş 3 gün yaşatarak onları şehirlerine ve ailelerine tekrar sağlıkla döndürmek istiyoruz” dedi.

Doğu ve güneydoğudaki 15 yaş altı çocukların 3 günlük seyahatler planında batıdaki akranlarıyla bir araya getirmek, aralarında bir sevgi, dostluk, kardeşlik bağı oluşturmak amacıyla projenin başlatıldığını dile getiren Vali Karaloğlu “İleriye dönükse ikili, ilişkiler oluşturarak çocuklara bir ufuk kazandırabilmek istiyoruz. Proje kapsamında gelen öğrenciler burada oldukları süre zarfında bizim çocuklarımız, yavrularımız, misafirlerimiz olarak Antalya’da bulunacaklar. Burada görevlendirilen öğretmenler, Milli Eğitim Müdürlüğü personellerimiz, Sağlık personellerimiz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü personellerimiz ve diğer birimlerimizle çocuklarımızın huzur içerisinde Antalya’da seyahatlerini tamamlamaları için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

Bitlis’ten Antalya’ya gelen ilk öğrenci kafilesi yarın tekrar memleketlerine geri dönecek. Cuma günü ise Şırnak’tan ikinci öğrenci kafilesi Antalya’ya gelerek akranlarıyla buluşacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al