Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Virüslerden Nasıl Doğal Yöntemler ile Korunuruz?

Virüslerden Nasıl Doğal Yöntemler ile Korunuruz?
04 Aralık 2021 - 16:55

Virüs kavramı bildiğiniz üzere asırlardır hayatımızın içerisinde var olmaktadır. İnsanlık tarihi boyunca sürekli ortaya çıkmıştır. Hatta şu anda da günümüzün kara vebası olan covid-19 salgınıyla ayrıca baş ediyoruz. Bu da bir virüs çeşididir. Gözle dahi göremediğiniz bu virüslerin etkileri oldukça büyüktür. Keza corona virüsü buna örnektir. Tüm dünyayı etkisi altına aldı.

Ayrıca antibiyotikler kafanızı karıştırmasın. Bunlar bakteriler için üretilmiş etkili ilaçlardır. Ancak virüslere karşı henüz net bir etki yoktur. En güçlü antibiyotik kullanımı bile virüslerde etkisiz kalır. Peki hayatımızda hep var olmaya devam edecek olan bu virüslerden nasıl korunuruz?

Bunun için beslenme alışkanlıklarınıza dikkat etmelisiniz. Spor alışkanlığınız yoksa bile edinmeniz gerekir. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız temiz hava için kısa süreliğine uzaklaşmaya özen gösterin. Kısacası bağışıklığınızı en üst seviyede korumaya çalışın. Örnek vermek gerekirse corona virüsüne yakalana çoğu kişi farklı atlatmaktadır. Peki bunun sebebi nedir? Her birinin bağışıklığı farklı tepki gösterir. Tıbbi bitkilerin kullanımıyla hazırlanmış doğal yöntemler ile bağışıklığınızı arttırabilirsiniz.

Virüsler Şekil Değiştirmeye Devam Ediyor

Grip virüsleri ve daha farklı virüsler sürekli olarak şekil değiştirerek farklı varyantlarla her sene karşınıza çıkıyor. O nedenle aşılarında uzun süreli etkili olduğu konusunda net bir bilgi yoktur. Özellikle günümüzde yeni tip korona virüsünün de sürekli olarak yeni varyantlar çıkardığına şahit oluyoruz.

Bunun için şifalı bitkileri belli karışımlar ile tüketmek bağışıklığınızı güçlendirecektir. Bu sayede sizlerde önlemlerinizi almış olacaksınız. Tabiatta çok fazla bağışıklık güçlendirici bitki mevcuttur. Özellikle de limon, zencefil, tere, roka, et ve sür ürünleri gibi daha birçok besin kaynağı vardır. Sadece bitkisel ürünler değil. Hayvansal gıdaların tüketimi de önemlidir.

Propolis ve Perga Kullanımı

Virüslere karşı etkili olan bazı bitkiler ve arı ürünleri çok sık kullanılmaktadır. Özellikle de son zamanlarda popüler hale gelen propolis ürünü. Propolis tüm zararlı olan virüslere karşı oldukça etkili bir gıdadır. Bir diğer ürün olan perga ise “arı ekmeği” olarak biliniyor. İçerisinde bulunana vitamin, mineral ve aminoasitler ile bağışıklığınızı son derece güçlendirir.

Virüslere karşı korunmanın farklı alternatiflerini asuman.net ile keşfedebilirsiniz. Kalabalık ortamlarda nelere dikkat etmelisiniz? Evinizde temizlik yaparken neler yapmalısınız? Bütün bu detayların asuman.net aktarımını sağlayacaktır.

kaynak: asuman.net

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -