Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yatar Daire Testere Nedir?

Yatar Daire Testere Nedir?
25 Mayıs 2021 - 19:54

Yatar daire testeremakine ile birleşik olan ve kayar tablaya sahip olan ve sonradan şekil verilebilen bir alettir. Yatar daire testerelerin ön kenarları kesme imkânı da bulunur. Malzemelerin el yöntemi ile yerleştirildiği tezgahlara verilen isimdir. Bu tezgâh sayesinde ahşap, sunta, plastik ve daha farklı malzemelerin kesimi sağlanır. Bu malzemeler farklı ölçülerde ve istenilen devir hızında kesilebilir.

Yatar Daire Testere Hangi İşlemlerde Kullanılır?

Yatar daire testereler pek çok işlemi halletmek için kullanılır. Bu nedenle sanayi ortamında sıklıkla tercih edilir. Yatar daire testere daire testereile karıştırılsa da aslında ikisi aynı şeyler değildir. Daire testere tezgâh üzerinde değildir, taşınabilir ancak yatar daire testere tezgâh üzerinde sabittir. Yatar daire testere şu işlemlerde kullanılabilir;

  • Uzun boylu malzemelerin kesilmesi işleminde
  • Profil malzemelerin ve dolu ile boş malzemelerin kesiminde
  • Çapraz, gönyeli ve açıya sahip kesim ihtiyacı duyulan parçaların kesim işleminde
  • Birtakım parçalarda kısmi olarak boşaltım gerektiğinde yatar daire testere kullanılır.

Yatar Daire Testere Parçaları Nelerdir?

Tabla: Gövde tabla üzerine yatık bir şekilde monte edilir. Orta bölümde testerenin yerleştirildiği ve deliklerin açıldığı boşluklar vardır. Tabla üzerinde kanallar yer alır ve bazı tabla modelleri açılı kesime ayar verilecek tasarımda üretilir.

Mil: Mil tablanın alt bölmesinde bulunur ve üzerine testere bağlanır. Bu malzeme yuvarlak ve serttir. Testereye dönme hareketini ileten parça da budur.

Motor: Bu motor gövdenin iç kısmına yerleştirilir ve testerenin dönmesini sağlar. Bu motor kayış ve kasnaklar ile mil parçasına bağlıdır. Testereye direk olarak bağlı olan modelleri de bulunur.

Yatar Daire Testere Nasıl Kullanılır?

Yatar daire testere, gerekli iş ekipmanları kullanılarak faaliyete geçer. Testere sadece bu alanda eğitim almış uzman kişiler tarafından kullanılmalıdır. Öncelikle tablaya parça tutturularak sabit tutulur ve motor açılarak devreye girmesi beklenir. Testere siperlikten tutularak parçaya doğru bastırılır. İşlem bittikten sonra motor kapatılır.

Yatar Daire Testere Fiyatları

Yatar daire testereleri fiyatları kaliteye göre ve firmaya göre farklılık gösterir. Sizler de https://www.sanayiden.com/daire-testere sitesini ziyaret ederek ürünleri inceleyebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat