Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Yavru leylek tedavi edilerek doğaya bırakıldı

ALANYA DOĞA KORUMA VE MİLLİ PARKLAR MÜHENDİSLİĞİ EKİPLERİNCE DOĞADA YAVRU VE SAKAT BİR ŞEKİLDE BULUNAN LEYLEK, ALANYA BELEDİYESİ VETERİNER EKİPLERİNCE TEDAVİ EDİLDİ. BÜYÜYEN VE SAĞLIĞINA KAVUŞAN LEYLEK, DOĞAL YAŞAM ALANINA BIRAKILDI.

Yavru leylek tedavi edilerek doğaya bırakıldı
07 Kasım 2018 - 17:10

Alanya Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği ekiplerince doğada yavru ve sakat bir şekilde bulunan leylek, Alanya Belediyesi Veteriner ekiplerince tedavi edildi. Büyüyen ve sağlığına kavuşan leylek, doğal yaşam alanına bırakıldı.

Alanya Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisliği ekiplerinin Alanya Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne iki ay önce teslim ettiği hem yavru hem de sakat olan leylek, ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Bakıma muhtaç olan yavrunun ilk tedavileri yapıldıktan sonra Alanya Belediyesi Demirtaş Sahipsiz Hayvan Geçici Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürülen yavrunun iyileşme süreci takip edildi. Gelişimini tamamlayan leyleğin veteriner ekiplerince doğaya salınması kararlaştırıldı.

Tedavisi tamamlanan leylek, Alanya Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisi Mevlüt Kodal, Alanya Belediyesi Veteriner İşler Müdürü Ali Yavuz ve veteriner hekim eşliğinde Demirtaş Mahallesi’nde bulunan sazlık alana bırakıldı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat