Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Yurtta kar, Alanya’da deniz keyfi

YURDU ETKİSİ ALTINA ALMAYA BAŞLAYAN SOĞUK HAVA VE KAR YAĞIŞI BİRÇOK BÖLGEDE GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLERKEN, ANTALYA’NIN ALANYA İLÇESİNDE İSE ARALIK AYININ GELMESİNE RAĞMEN HAVA SICAKLIĞI 19 DERECEYE KADAR ULAŞTI. İLÇEDE SICAK HAVAYI FIRSAT BİLEN TURİSTLER, GÜNEŞİN VE DENİZİN TADINI ÇIKARDI.

Yurtta kar, Alanya’da deniz keyfi
07 Aralık 2018 - 15:04

Yurdu etkisi altına almaya başlayan soğuk hava ve kar yağışı birçok bölgede günlük yaşamı olumsuz etkilerken, Antalya’nın Alanya ilçesinde ise Aralık ayının gelmesine rağmen hava sıcaklığı 19 dereceye kadar ulaştı. İlçede sıcak havayı fırsat bilen turistler, güneşin ve denizin tadını çıkardı.

Türkiye’nin birçok bölgesinde kar yağışı etkili olurken Alanya’da yazdan kalma günler yaşanıyor. Tatilciler, Aralık ayına rağmen güneşli havanın tadını denize girerek çıkardı. Hava sıcaklığının 19, deniz suyu sıcaklığı 20.5, nem oranının ise yüzde 35 derece ölçüldüğü ilçede güneşli havayı fırsat bilen turistler Kleopatra, Keykubat ve Damlataş plajlarında denize girdi ve güneşlenmenin keyfini çıkardı. Bazı turistler ise kumlara kendilerini atıp güneşlenirken müzik dinleyerek kitap okudu. Sahilde yürüyen çiftler ve kumsalda oynayan küçük çocuklar ise renkli görüntüler oluşturdu.

Meteoroloji yetkilileri, ilçede güneşli havanın pazar gününe kadar sürdüreceğini ardından yerini yağışlı havaya bırakacağını belirtti.

www.havadis07.com © 2017 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittir,lütfen kopyalamayınız. antalya haberSponsorlarımız:antalya rent a carantalya havalimanı rent a carinstagram aylık oto beğeni Antalya havalimanı rent a caren yakın lastikçiKış lastiği kefilsiz kredi veren bankalarko cuceoyuncu forumu