Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Zafer Bayramı kutlamalarında Ukraynalı ailenin Atatürk sevgisi

TÖRENE KATILAN VE ALANYA’DA YAŞAYAN UKRAYNALI AİLE İSE ATATÜRK’E OLAN SEVGİLERİNİN ANITA ÇİÇEK BIRAKARAK GÖSTERDİ. BABA VE KIZ SIRAYLA MEYDANDA BULULAN ATATÜRK ANITINA YANLARINDA GETİRDİKLERİ ÇİÇEKLERİ BIRAKTI.

Zafer Bayramı kutlamalarında Ukraynalı ailenin Atatürk sevgisi
30 Ağustos 2017 - 13:10

Antalya’nın Alanya ilçesinde 30 Ağustos Zafer Bayramı törenle kutlandı. Kutlamalarda ellerinde çiçekle tören alanına gelip Atatürk Anıtına çelenk bırakan Ukraynalı aile dikkat çekti.

Büyük Taarruz’un 95’inci yıldönümü kutlamaları Alanya’da Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde başladı. Törene Alanya Kaymakam Vekili Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya İlçe Emniyet Müdürü Haşim Çakmaklı, Alanya İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Serkan Akbaba, AHEP Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durdu Öner, ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Mehmet Şahin, idari birim amirleri, siyasiler, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşlar katıldı. Kaymakamlık ve belediye başkanlığı çelenklerinin sunumuyla devam eden törende saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törende günün anlam ve önemi belirten konuşma yapıldıktan sonra kaymakamlık binasına geçen protokolün tebrikleri Alanya Kaymakam Vekili Gazipaşa Kaymakamı Nurullah Kaya tarafından kabul edildi.

Ukraynalı ailenin Atatürk sevgisi

Törene katılan ve Alanya’da yaşayan Ukraynalı aile ise Atatürk’e olan sevgilerini anıta çiçek bırakarak gösterdi. Baba ve kız sırayla meydanda bulunan Atatürk Anıtına yanlarında getirdikleri çiçekleri bıraktı. Ukraynalı aile bugünün Türkler için çok büyük ve gurur verici bayram olduğunu belirterek Türk halkını tebrik etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -