Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

AKİŞMER TTM’in Projesine destek

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ İŞ DÜNYASI İLE İŞ BİRLİĞİ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ, (AKİŞMER) TEKNOLOJİ TRANSFER MERKEZİ (TTM) MÜDÜRÜ DOÇ. DR. OLGUN KİTAPÇI, “ERKEN AŞAMA TEKNOGİRİŞİMCİLİĞİN GELİŞTİRİLMESİNE YÖNELİK ALTYAPININ KURULMASI VE HİZMET MODELİNİN UYGULANMASI” PROJESİNİN DESTEK ALMAYA HAK KAZANDIĞINI SÖYLEDİ.

AKİŞMER TTM’in Projesine destek
24 Mayıs 2018 - 15:56
banner

Akdeniz Üniversitesi İş Dünyası İle İş Birliği Uygulama ve Araştırma Merkezi, (AKİŞMER) Teknoloji Transfer Merkezi’nin (TTM) başvurusunu yaptığı “Erken Aşama Teknogirişimciliğin Geliştirilmesine Yönelik Altyapının Kurulması ve Hizmet Modelinin Uygulanması” projesi destek almaya hak kazandı.

Akdeniz Üniversitesi bünyesinde 2010 yılında kurulan AKİŞMER TTM’nin başvurusunu yaptığı “Erken Aşama Teknogirişimciliğin Geliştirilmesine Yönelik Altyapının Kurulması ve Hizmet Modelinin Uygulanması” projesi Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı’ndan (BAKA) destek almaya hak kazandı. AKİŞMER TTM Merkez Müdürü Doç. Dr. Olgun Kitapçı, “2013 yılı itibariyle AKİŞMER, yenilenen yapısıyla bir Teknoloji Transfer Merkezi olarak çalışmalarına devam ederken 2015 yılı ile birlikte TÜBİTAK 1601 destek programından yararlanmaya hak kazanan dokuz üniversite arasında yer alma başarısını göstererek Batı Akdeniz Bölgesi’ndeki TÜBİTAK destekli tek teknoloji transfer birimi olma özelliğini kazandı” diye konuştu.

Doç. Dr. Kitapçı, “Üniversite sanayi işbirliğini, proaktif bir yaklaşımla ve sonuç odaklı faaliyetlerle birebir hizmet sunarak hayata geçirmeyi hedefleyen AKİŞMER Teknoloji Transfer Merkezi, Üniversite Sanayi İşbirliği kapsamında önümüzdeki 5 yıl sonunda ulusal ve uluslararası tanınırlığı olan, paydaşları ile etkili iletişimi sağlamış, kurumsallaşma sürecini tamamlamış, sürdürülebilir bir yapıya sahip olmak için çalışmalarına devam ediyor” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -online psikologlohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatonline psikologMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co