Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Alanya caddelerini engelli bireylerin yaptığı lambalar aydınlatacak

ENGELLİ BİREYLERİN ALANYA BELEDİYESİ ENGELSİZ SANAT ATÖLYESİ’NDE 1 YIL BOYUNCA ORTAYA KOYDUĞU ESERLER, 10 MAYIS PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 20.00’DE HÜKÜMET CADDESİ’NDE SERGİLENECEK. ATÖLYEDE EĞİTİM ALAN ENGELLİ BİREYLERİN İŞLEDİĞİ RENK RENK SU KABAĞI LAMBALARI DA HÜKÜMET CADDESİ’Nİ AYDINLATACAK.

Alanya caddelerini engelli bireylerin yaptığı lambalar aydınlatacak
09 Mayıs 2018 - 17:12
banner

Alanya Belediyesi Engelsiz Sanat Atölyesi’nde engelli bireylerin 1 yıl boyunca ortaya koyduğu eserler sergilenecek. Atölyede eğitim alan engelli bireylerin işlediği renk renk su kabağı lambaları da Hükümet Caddesi’ni aydınlatacak.

Alanya’da yaşayan engelli bireyler, Alanya Belediyesi Engelsiz Sanat Atölyesi’nde bir yıl boyunca aldığı kurslar neticesinde ortaya çıkardığı el emeği göz nuru eserlerini Engelliler Haftası’nda sergileyecek. Bu yılki sergide farklı bir konsept belirleyen Alanya Belediyesi, engelli bireylerin su kabaklarını işleyerek yaptıkları gece lambalarıyla Çarşı Mahallesi Hükümet Caddesi’ni süsleyecek. Engelsiz Sanat Atölyesi’nde, engelli bireylerin işlediği su kabağını süsleyerek yaptıkları gece lambaları ile sokak ışıl ışıl parlayacak.

“Bu şehirde engel yok; sanat var”

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Engelsiz Sanat Atölyesi kursiyerlerinin açtığı sergiye tüm Alanya halkını davet etti. Başkan Yücel, “Alanya Belediyesi olarak engelli bireylerin hayatın her aşamasında yer alması için çaba sarf ediyoruz. Bu kapsamda hayata geçirdiğimiz Engelsiz Sanat Atölyemizde engelli çocuklarımızın ve bireylerin ortaya çıkardığı eserleri bu yıl Hükümet Caddesi’nde sergileyeceğiz. Engelsiz Sanat Atölyesi’nde engelli bireyler tarafından yapılan kabak süslemeleri de sergiye renk katacak. 10 Mayıs Perşembe akşamı saat 20.00’da gerçekleştireceğimiz Engelsiz Sanat Atölyesi El Sanatları Sergimizin açılışına bütün vatandaşlarımızı davet ediyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazan