Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Antalya’da beşiz kuzu şaşkınlığı

ANTALYA’NIN MANAVGAT İLÇESİNDE 2016 YILINDA İKİZ, 2017 YILINDA ÜÇÜZ OLMAK ÜZERE 2 YILDA 5 YAVRU DOĞURAN PIRIT CİNSİ KOYUN 2018 YILINDA BEŞİZ DOĞURARAK SAHİBİNİ ŞAŞIRTTI.

Antalya’da beşiz kuzu şaşkınlığı
03 Ocak 2018 - 16:32
banner

Antalya’nın Manavgat ilçesinde 2016 yılında ikiz, 2017 yılında üçüz olmak üzere 2 yılda 5 yavru doğuran Pırıt cinsi koyun 2018 yılında beşiz doğurarak sahibini şaşırttı.

Manavgat’ta koyun ve tavuk çiftliği bulunan Ali Sezgin’e ait Merinos-Sakız kırması yerli ırk Pırıt türü koyun yeni yıla 5 yavru ile girdi. 2016 yılında ikiz, 2017 yılında üçüz olmak üzere 2 yılda 5 yavru doğuran koyun, yeni yılda beşiz doğurdu. 15 yıldır hayvancılık yaptığını ve koyun beslediğini belirten Ali Sezgin, “Hayatımda ilk kez bir koyunun aynı anda 5 yavru doğurduğuna şahit oldum. Koyunum 2 yıl önce ikiz, geçen yıl ise üçüz olmak üzere 2 seferde 5 yavru doğurmuştu. Bu ay koyunların doğum ayı. 200’ün üzerinde koyunumuz var. Şu ana kadar 40 dolayında yavru doğdu. Bu akşam koyunumuz doğuma başladığında ilk yavruyu elimize aldığımızda hemen arkasından ikinci, bir süre sonra da üçüncü yavru geldi. Bu yıl da üçüz doğurduğunu tahmin ederken dördüncü yavru geldi. Hayretler içerisinde dördüncü yavruyu izlerken hayatımda ilk kez beşinci yavruyu da gördük” dedi.

Durumu hayretle karşıladığını belirten Sezgin, “Eşimi arayıp söylediğimde böyle bir şey olamayacağını, sözlerime inanmadığı için ne içtiğimi sordu. Yavruları hemen sobanın başına alarak ısınmasını sağladık. Sabah olduğunda tüm yavruların direnci yerine gelmişti. Bazıları analarını emerken bazılarını da anasından sağdığımız sütü biberona koyarak biz elimizle besledik. Bu bir süre böyle devam edecek. Şu an hepsinin sağlığı yerinde. Ay boyunca doğumlar devam edecek” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co