Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da faytonculara sıkı denetim

ANTALYA’DA FAYTON TURU SIRASINDA AŞIRI SICAK VE SUSUZLUKTAN ÖLDÜĞÜ TAHMİN EDİLEN ATIN ARDINDAN, DİĞER FAYTONA KOŞAN ATLARIN SAĞLIK DURUMLARININ KONTROLDEN GEÇİRİLMESİNE KARAR VERİLDİ.

Antalya’da faytonculara sıkı denetim
03 Ağustos 2017 - 11:20

Antalya’da faytona koşulan bir atın aşırı sıcak ve susuzluktan ölmesinin ardından, diğer atların sağlık durumlarının kontrolden geçirilmesine karar verildi.

Geçtiğimiz hafta Muratpaşa ilçesinde A.Ç isimli faytoncu, aldığı 4 yerli turistle fayton turuna çıkmış, Fevzi Çakmak Caddesine gelindiği sırada ise at bir anda yere yığılmıştı. Çevredekiler yardım etmek için koşarken faytona bağlı at birkaç dakika içerisinde ölmüştü. Faytoncu ise ölen atın koşum takımlarını çözerek başka bir faytoncu arkadaşını yardım için çağırdıktan sonra olay yerinden kaçmıştı.

Önce para cezası kesildi

Olayın ardından A.Ç. polis tarafından gözaltına alınmış, savcılığa sevk edilmişti. Savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakılan faytoncuya, Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğünce hayvan hakları ihlali sebebiyle bin 92 lira, Zabıta Tembihnamesine göre ise 277 lira para cezası kesilmişti.

Sağlık kontrolünden geçecekler

Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri dün akşam, Kaleiçi merkezde bekleyen faytonculara, atların sağlık kontrolünden geçeceğine dair tebligatta bulundu. Tebligat faytonculara tek tek imzalatılırken, tur esnasındaki faytoncular da zabıta trafik ekipleri tarafından durdurularak tebligat verildi. Faytoncular bugün 09.00- 17.00 saatleri arasında Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne gelerek atlarını sağlık kontrolünden geçirtecek. Sağlık kontrolüne gelmeyen ya da atında sağlık sorunu bulunan faytoncunun çalışmasına müsaade edilmeyecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -