Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Polisin gözaltına alma şekline, vatandaş tepkisi

Polisin gözaltına alma şekline, vatandaş tepkisi
03 Ağustos 2017 - 11:20
banner

Antalya’da polise direnen vatandaşın gözaltına alınma şekli ve bir kadının bu duruma verdiği tepki amatör kameralara yansıdı. İsmi belirlenemeyen erkek şahsı ters kelepçeleyerek ve zor kullanarak gözaltına alan iki resmi kıyafetli polisi cep telefonuyla görüntüleyen vatandaş da , tepkilerden nasibini aldı.

Olay önceki gün Antalya kent merkezinde yaşandı. Bir vatandaş tarafından çekilen görüntülerde iddiaya göre cadde üzerinde bulunan motorize polis ekipleri şüphelendikleri bir kişiye Genel Bilgi Toplama (GBT) sorgusu yapmak istedi. Vatandaşın “ben ne yaptım, nefes alamıyorum, suçum ne, ne yaptım Allahım, Allahım bağrışları arasında iki polisin yerdeki vatandaşın üzerine yüklenip kımıldamasını engelleyerek kelepçelediği görüntülere çevredeki bazı vatandaşlar da tepkisiz kalmadı. Polisin davranışına tepki gösteren bir kadın, ’Neden insan gibi davranmıyorsunuz’ diye sorunca polis ’İnsana insan gibi davranırız” cevabını verdi.” Bağırtmayın o zaman, milleti rahatsız etmeyin” şeklinde cevap veren kadın ” Hayvan gibi davranıyorsunuz” diyerek tepki gösterdi.

Öte yandan olayı kayıt alan kişiyle yanındaki vatandaş arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Olayı kayıt altına alan şahsın yanındaki kişi ’ne suçu var bilmiyorum ama bazı insanlar hak ediyor, polisleri suçlamak için çekiyorsanız yapmayın’ diyerek polise destek verirken olayı kayıt altına alan vatandaş ise, ’Polisi niye suçlayayım, vatandaşa böyle davranamaz. Kimse bu durumu hak etmiyor’ şeklinde cevap verdi.

Polisler gözaltı işlemini tamamladıktan sonra kadın olay yerinden uzaklaşırken, olayı görüntüleyen vatandaş ta kayıttan çıkıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -