Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Antalya’da yılın ilk silaj üretimi başladı

ANTALYA PAMUK VE NARENCİYE TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİ (ANTBİRLİK) TARAFINDAN ANTALYA’DA YILIN İLK SİLAJ ÜRETİMİ BAŞLADI. 1 TONU 175 TL’DEN ALINAN MISIR SİLAJI HEM ÇİFTÇİNİN HEM DE HAYVANCILIK SEKTÖRÜNÜN YÜZÜNÜ GÜLDÜRECEK.

Antalya’da yılın ilk silaj üretimi başladı
25 Temmuz 2018 - 10:36

Antalya Pamuk ve Narenciye Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (ANTBİRLİK) tarafından Antalya’da yılın ilk silaj üretimi başladı. 1 tonu 175 TL’den alınan mısır silajı hem çiftçinin hem de hayvancılık sektörünün yüzünü güldürecek.

ANTBİRLİK ekipleri, hayvansal kaba yem olan mısır silaj hasadına başladı. Yeni alınan sos sistem makineler ile üretimi yapılan silaj, çiftçinin de hayvancılık ile uğraşan kişilerin de yüzünü güldürecek. Aksu ilçesinde onlarca dönüm üzerine kurulan mısır tarlalarından üretilen silaj mısırı bu yıl çiftçiden 1 tonu 175 TL’den alınıyor. Bir çiftçi 10 dönüm mısır tarlasından 10 bin TL kazanç sağlıyor. Silajın geçtiğimiz yıl alım fiyatı ise 135 TL idi.

Çiftçiden bu yıl geçen yıla oranla 3 kat talep olduğunu belirten ANTBİRLİK Genel Müdürü Hasan Yıldız, “Çiftçinin verimli ve karlı hayvancılık yapması için mutlaka yem girdisini ucuza sağlaması gerekiyor. Biz, birlik olarak hem silaj üreticisi hem silaj alıcısı arasında köprü görevi yapıyoruz. Yüksek kar amacımız yok. Fiyat politikamız ve lojistik hizmetimizle üretici de, tüketici de bizden memnun. İki tarafa da talepleri doğrultusunda lojistik destek sunuyoruz. Bu çiftçilerimiz için büyük kazanım” dedi.

“Kaliteli ürün için hasat zamanı önemli”

Ayrıca kaliteli mısır silajında, hasat döneminin çok önemli olduğunu belirten Yıldız, “Kendi ekibimiz ve araçlarımızla hasat zamanını kaçırmadan ürünü tarladan alarak, kendi araçlarımızla tesislerimize taşıdığımız silajı en hızlı şekilde paketleyerek tüketiciye ulaştırıyoruz. Bu işlemler ürünün tazeliğini ve kalitesini koruyor. Ürün hiçbir zayiat, zarar görmeden tarladan, direkt tüketici ulaşıyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz yıl 25 bin ton mısır silajı alımı ve satımı yaptıklarını aktaran Yıldız, “Bu yıl ise talep neredeyse geçen yılki rakamın 3 katı. Mısır silajı piyasasında yer edindik. Amacımız çiftçimize en iyi hizmeti sunmak. Bunu da hem yönetim olarak hem de görev alan ekipler alarak başardığımıza inanıyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al