Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

AÜ Rektör Yardımcısı FETÖ davasından beraat etti

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ (AÜ) REKTÖR YARDIMCISI VE İLAHİYAT FAKÜLTESİ DEKANI PROF. DR. AHMET ÖGKE, FETÖ İLE İLİŞKİSİ OLDUĞU GEREKÇESİYLE HAKKINDA SÜRDÜRÜLEN DAVADAN BERAAT ETTİ.

AÜ Rektör Yardımcısı FETÖ davasından beraat etti
15 Mart 2018 - 14:10

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektör Yardımcısı ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Ögke, FETÖ ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle tutuksuz yargılandığı davadan beraat etti.

FETÖ/PDY hain darbe girişimi sonrası ülke genelinde yürütülen soruşturmalar kapsamında tutuksuz yargılanan Prof. Dr. Ahmet Ögke’nin, 13. Mart tarihinde yapılan mahkeme sonucunda FETÖ ile ilişkisi bulunmadığı gerekçesiyle beraatına karar verildi.

Prof. Dr. Ahmet Ögke, her zaman adaletin tecelli edeceğine inancının tam olduğunu belirterek, “Suç örgütü üyeleriyle herhangi bir irtibatımızın olmadığı ve şahsıma yöneltilen suçların gizli tanıkların hiçbir doğru bilgi ve somut delil içermeyen kişisel iftiralarından ibaret olduğu açıkça görülmektedir. Bu örgütle yıllarca mücadele eden biri olarak böyle bir konuda iftiraya maruz kalmak beni son derece üzmüştür. Ancak dava sonucu haklılığımızı bir kez daha göstermiş oldu. Bu zorlu süreçte bana inanan ve yanımda olan herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr