Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Öğrenciler atık suyun serüvenini öğreniyor

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SU VE ATIKSU İDARESİ (ASAT) GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BAŞLATILAN “SU HAYATTIR” PROJESİ KAPSAMINDA GAZİPAŞALI ÖĞRENCİLERE YÜKSEK KALİTEDE ARITILMIŞ SU SAĞLAYAN GAZİPAŞA ARITMA TESİSİ TANITILIYOR.

Öğrenciler atık suyun serüvenini öğreniyor
15 Mart 2018 - 14:06

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Su Hayattır” projesi kapsamında Gazipaşalı öğrencilere yüksek kalitede arıtılmış su sağlayan Gazipaşa Arıtma Tesisi tanıtılıyor.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, ilçelerde düzenlediği eğitim gezileriyle öğrencilere suyun kaynağından musluklara uzanan serüvenini anlatıyor. ASAT ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile Gazipaşa’da gerçekleştirilen eğitim gezileri de tüm hızıyla devam ediyor. Her hafta bir okulun öğrencileri, otobüslerle alınarak ASAT Genel Müdürlüğüne ait yüksek kalite arıtılmış su sağlayan Membran-Bio Reaktör Sistemi ile çalışan Gazipaşa Arıtma Tesisine getiriliyor. Düzenlenen gezi kapsamında Gazipaşa ASAT Şubesi çalışanları tarafından öğrenci ve öğretmenlere, dünya standartlarında içme suyu ve arıtma tesisleriyle ilgili bilgiler veriliyor. Eğitim gezilerine katılan öğrenciler ise atık suların çevreye zarar vermeden, arıtma tesislerinde hangi aşamalardan geçerek arıtıldığını öğreniyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al