Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Başkan Türel: “Heybemiz hizmetlerle dolu”

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, AK PARTİ KEPEZ İLÇE TEŞKİLATI’NI ZİYARET ETTİ

Başkan Türel: “Heybemiz hizmetlerle dolu”
26 Ocak 2018 - 13:53

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Heybemiz hizmetlerle dolu. Vatandaşlarımızın arasına girdiğimizde alnımız ak yüzümüz pek. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey olmadığı için halkımızın bize teveccühü de yüksek” dedi.

AK Parti Kepez İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, hizmetlerini anlattı. Büyükşehir Belediyesi olarak Kepez’e çok önemli hizmetler yaptıklarını belirten Başkan Türel, “Kepez’e baktığımızda, Süleyman Demirel Bulvarı’ndaki 120 milyon TL’lik alt yapı yatırımı ile Varsak’ın yağmur suyunu çözdük. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi Kepez Santral’de. 8 senede 12 bin konut yapılacak. Bizim için öncelik oradaki gecekonduda oturan vatandaşın hak sahiplerinin konutlarını bitirmek. 3200 hak sabine 5 bin 200 konut yapıyoruz. Önce onlarınkini bitiriyoruz, müteahhit kendine ne yapıyorsa aynısını onlara yapacak. Onun için ne yaptık, onların içerisine müteahhittin dairelerini de serpiştirdik ki iyisini kendisine yapıp kötüsünü hak sahibine bırakmasın. Benim önceliğim hak sahibi çünkü. 2019’un Mart ayına kadar hak sahiplerinin konutlarını büyük oranda bitirmeyi planlıyoruz. Şubat ayının sonuna kadar kuraları çekeceğiz tapuları da seçimden üç dört ay önce davulla zurnayla dağıtacağız” diye konuştu.

Zıp zıp park anısı

Zıp Zıp Park’ın Kepez’de olduğunu ve büyük ilgi gördüğünü anlatan Türel, “Bir gün uçakla Ankara’dan dönüyorum yanımda 10 yaşlarında bir çocuk, “Antalya’da ne yapacaksın” diye sordum çocuk “Zıp Zıp Parka gidiyorum ben” dedi. Annesi de dedi ki ‘Halası oraya yakın oturuyor sırf Zıp Zıp Park için geliyoruz. Çok güzel bir hizmet olmuş teşekkür ederiz.’ Bir CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın eşiymiş. Ben de mutlu oldum tabi.”

Üçüncü etap raylı sistem

Üçüncü etap raylı sistemin büyük kısmının Kepez’den geçtiğini belirten Türel, “Hedefimiz 2019 Mart’tan önce kampüsün alanına kadar yetiştirmekti fakat Dünya Bankasıyla teknik bir sorun yaşadık. Sorun çözüldü gibi o yüzden birkaç ay geciktik. Hedefimiz artık raylı sistemi Varsak’tan Otogar Kavşağı’na kadar 2019 Mart öncesinde çalıştırmaya başlamak. Seçime kadar Varsak’tan en azından Otogar Kavşağına kadar bağlayıp, bu güzergahtaki mahallelerin raylı sistemle ister Aksu, ister Expo, ister Işıklar her tarafa ulaşmasını sağlayacağız” dedi.

Antalya’nın ilk 4 katlı kavşağı

Kepez’deki katlı kavşağın bitmek üzere olduğunu kaydeden Menderes Türel, “Şubat sonu inşallah tamamı bitecek. Gazi Bulvarı üzerindeki hemzemini bu hafta sonu açıyoruz. Üstte artık kapalı bir taraf kalmayacak, sadece alt geçişlerle ilgili çalışmalar devam edecek. Onu da inşallah Şubat sonunda hizmete açarız. Sadece o kavşak 50 milyon TL. O kavşak Antalya’nın en büyük kavşağı, 4 katlı bir kavşak. Antalya’da başka 4 katlı kavşak yok. Kızılarık’tan gelirken eksi 2’ye dalarak Sakarya Bulvarı’na hiç ışıksız dönebileceksiniz. Eksi 1’den Kızılırmak-Yeşilırmak caddelerinden hiç ışıksız geçiyorsunuz. Hemzemin üçüncü kat. Dördüncü kat ise Gazi Bulvarı’ndaki Karayollarının yaptığı üst geçit. Dolayısıyla 4 katlı Antalya’nın ilk katlı köprülü kavşağı olacak. Böylelikle Kepez’e de yakışacak inşallah.”

Kepez’e helali hoş olsun

Havaalanı- Toptancı Hal- Altınova Bulvarı’nın yaklaşık 50 milyon liralık bir yatırım olduğunu söyleyen Türel, “Onun Varsak’a kadar devamını yapıyoruz. Bir kısmı bitti. Tamamı 80-90 milyonluk bir yatırım. Bunların hepsi Kepez’e helali hoş olsun. Kepez ziyadesiyle hak ediyor” dedi.

Heybemiz hizmetlerle dolu

“Heybemiz hizmetlerle dolu” diyen Başkan Türel, “Bugün eski Sigorta Hastanesi’nin oradan başlayıp milletvekillerimizle yürümeye başladık. Yeni yapmış olduğumuz Şarampol Caddesi muhteşem olmuş. Kalekapısı ve Tophane Çay Bahçesi’ne kadar yürüdük. Vatandaşın ve esnafın ilgisi yoğundu. Vatandaşın arasına çıktığımızda elhamdülillah hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey olmadığı için teveccüh de maşallah yüksek oluyor. Onların arasına girdiğimizde alnımız ak yüzümüz pekti. Çünkü heybemiz hizmetle dolu” ifadelerini kullandı.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat - instagram takipçi satın al