Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Büyükşehir’den her gün 2 bin 600 kişiye üç öğün yemek

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL’İN İLK BAŞKANLIK DÖNEMİNDE TOPTANCI HAL İÇİNDE KURDUĞU AŞEVİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE HER GÜN SICAK YEMEK ULAŞTIRIYOR.

Büyükşehir’den her gün 2 bin 600 kişiye üç öğün yemek
25 Nisan 2018 - 12:32
banner

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Antalya merkezi ve Alanya’da kurduğu aşevleri ile her gün 2 bin 600 kişiye üç öğün sıcak yemek ulaştırıyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in ilk başkanlık döneminde Toptancı Hal içinde kurduğu aşevi ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek ulaştırıyor. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı aşevinde 30 personel görev yapıyor. Bir fabrika sisteminde işleyen Büyükşehir Belediyesi Aşevi’nde her gün 2 bin kişi için 3 çeşit yemek hazırlanıyor. Diyetisyenler de kalori ve besin hesaplamaları ile yemekleri ve malzemelerin hangi oranda kullanılacağını belirliyor.

Sıkı kontrol

Yemekler Gıda Mühendisleri tarafından da kontrol ediliyor. Yağ, salça, tuz oranı ve gramajları kontrol edilen yemeklerin tatlarına bakılıp sonra numuneleri alınıyor. Servise hazır olan yemekler, ihtiyaç sahibi ailelerdeki kişi sayısına göre kaplara konuluyor. Sabah saatlerinde araçlara yüklenen yemekler tek tek ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılıyor. Görevliler saat 13.00 gibi dağıtımdan boş sefer taslarıyla dönüyorlar. Ardından bir sonraki gün dağıtımı yapılacak yemeklerin hazırlıkları başlıyor.

6 ayda bir takip

Yemek yardımı alan ihtiyaç sahibi vatandaşlar 6 ayda bir sosyal hizmet uzmanları tarafından kontrol ediliyor. Bu kontroller sırasında vatandaşların sosyo-ekonomik durumlarındaki değişim takip ediliyor. Durumunda bir değişme söz konusu değilse yemek dağıtımına devam ediliyor. Artık ihtiyaç sahibi olmadığı tespit edilen vatandaşlar yemek dağıtım listesinden çıkarılıyor.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co