Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Çamaşır Makinesi Sıkma Yaparken Aşırı Ses Çıkartıyor

Çamaşır Makinesi Sıkma Yaparken Aşırı Ses Çıkartıyor
11 Eylül 2020 - 2:06

Çamaşır Makinesi Sıkma Yaparken Aşırı Ses Çıkartıyor

Temel çalışma prensibi gereğince mevcut gücüyle doğru orantılı olarak yüksek devir hızında dönüş gerçekleştirebilir. Bu şekilde çamaşırlarda yıkama sonrası kalan suyun yüksek oranda çıkartılmasını sağlar. Bu sayede de çamaşırlar makineden çıktıktan sonra elde yıkamaya göre çok daha kısa zaman dilimleri içerisinde kuruyabilir. Bununla birlikte çamaşır makinesinden çıkan çamaşırların su akıtması gibi bir sorun olmaması ile her ortamda rahatlıkla kurumaya bırakılması mümkün olmaktadır. Çamaşır makinelerinin kazanının bu yüksek devir hızında dönüş gerçekleştirmesi fizik kanunları gereğince önemli bir yapıya sahiptir. Bunun için yaylı sistemler vasıtası ile kazanın dengesinin sağlanması amaçlanmaktadır. Bu yaylı sistemde yaşanan denge problemleri çamaşır makinesinin sıkma yaparken aşırı gürültülü olmasına neden olabilir. Böyle bir durumda ciddi güvenlik risklerine ve teknik parça arızalarına neden olabileceğinden en hızlı şekilde Sultanbeyli Arçelik Servisi hizmetlerinden destek alınmalıdır.

Çamaşır Makinesi Sıkma Yaparken Neden Gürültü Yapar?

Çamaşır makinenizin kazanının yüksek devirdeki dönüşü sırasında alt kısmında bulunan rulmanlar vasıtası ile meydana gelen direncin esneme ile güçlü bir dengede olacak biçimde karşılanmasını sağlar. Buna karşın çamaşır makinesinin sıkma programında en yüksek devir hızına ulaşması halinde rulmanların bu direnci karşılayamaması gibi bir durum oluşabilir. Böyle bir durumda kazanının yerinden oynamasına ve hatta zıplamasına neden olur.  Özellikle aşırı çamaşır yükleme bu sorunun temel kaynağıdır. Bu durumda çok ciddi bir ses gelmesine yol açar. Çamaşır makinesinde sıkma programında çıkan bu gürültülü sesin kaynağı rulman isimli parçada bir sorun meydana gelmiş olmasından kaynaklıdır. Zaman içerisinde yoğun ya da hatalı kullanım gibi pek çok faktör sebebi ile çamaşır makinenizin rulmanları işlevini kaybetmeye başlamış olabilir. Bu nedenle çok yüksek devir hızında makinenizde aşınmış rulmanların etkisini görmeye başlayabilirsiniz. Göztepe Arçelik Servisi uzmanları eğer bu sorun dikkate alınmaz ve çözüm sağlanmaz ise makinenizin normal yıkama programında da bu sorunla karşılaşmaya başlamanıza ve hatta makinenizin kazanının düşmesine dahi yol açabileceği konusunda uyarıyor.

Çamaşır Makinesi Rulman Değişimi

Çekmeköy Arçelik Servisi uzman ekipleri, çamaşır makinesinin eskimiş ve işlevini kaybetmiş olan rulmanlarını yenisi ile değiştirerek, bu soruna hızlı ve ekonomik bir çözüm sağlayabilmektedir. Orijinal rulman ile değişim işlemi gerçekleştirilerek, makinenin yeniden ilk günkü sağlamlığında en yüksek devir hızlarındaki kazan dönüşlerini dahi sorunsuz şekilde karşılayabilir duruma gelmesi sağlanabiliyor. Bu değişim işlemleri 1 yıl garantili olarak gerçekleştirilir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al