Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

PTT Kargo Takip

PTT Kargo Takip
15 Eylül 2020 - 11:30

PTT Kargo Takip

İnternet üzerinden satın almış olduğunuz ürün takiplerinde ya da PTT kargoyu kullanarak yapmış olduğunuz her türlü il içi ya da iller arası taşımacılık faaliyetlerinde kargonuzun nerede olduğuna dair bilgiyi internet üzerinden sağlayabilirsiniz.

PTT; Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak adlandırılan ve Türkiye içerisindeki posta işlemlerinin gerçekleştiği 1840 yılında kurulmuş bir kurumdur. Aktif olarak internet üzerinde faaliyet göstermesi ile beraber her türlü kargo ve siparişinizin takibini internet üzerinden yapabilir hale gelinmiştir.

PTT Kargo Takip İşlemleri

PTT kargo takip işlemlerinizi satışını yapmış olduğunuz gönderdiğiniz ya da alacak olduğunuz kargonun takip numarası ile birlikte sorgulama işlemi yapılabilmektedir.

PTT’nin internet sitesine giriş yaptığınızda ya da tarayıcınıza “PTT kargo takibi” yazdığınızda karşınıza çıkan ekrandan takip kodunuzu girerek “sorgula” tuşuna basmanız yeterlidir. Bu sırada ikinci aşamaya geçerken gerçek bir kişi olup olmadığınızı ölçen bir güvenlik kısmı belirecektir. Bu güvenlik kısmını açtıktan sonraki süreçte gönderiniz hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz. Bu detaylı bilgi içerisinde gönderinizin durumu, nerede olduğu ve saat kaçta hangi hareket gerçekleştiğine dair detaylı bilgi yazmaktadır.

PTT kargo işlemleriniz için isterseniz barkod numarası üzerinden de sorgulama yaptırabilmektesiniz. Kargo takip işlemlerinizi üzerindeki barkodu bilgisayarınızdan, internet tarayıcısında ki beliren barkodu okutarak da ürün hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmektesiniz.

PTT Müşteri Hizmetleri Kargo Takibi

PTT üzerinden göndermiş olduğunuz gönderiniz ya da alacak olduğunuz gönderinizin kargo takibini yapabilmek için PTT’nin özel olarak oluşturmuş olduğu “PTT kargom nerede” isimde hizmeti kullanabilirsiniz. Bunun için 444 1 788 hatlı numarayı arayarak ve herhangi bir ücret ödemeyerek dakikalarınız üzerinden yurt içi arama faaliyeti gerçekleştirebilirsiniz.

PTT Şubelerinden Kargo Takibi

İnternet üzerinden sorgulama işlemi aracılığı ile ya da müşteri hizmetlerini arayarak öğrenemediğiniz bilgileri isterseniz PTT’nin postane şubesi üzerinden öğrenebilmektesiniz. Elinizde bulunan kargo takip numarası veya barkod numarası üzerinden size en yakın PTT şubesine giderek gönderiniz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilmektesiniz. https://www.yeniakit.com.tr/haber/ptt-kargo-1367046.html

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al