Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kombinin Su Akıtma Nedenleri ve Çözümü

Kombinin Su Akıtma Nedenleri ve Çözümü
10 Eylül 2020 - 23:01

Kombinin Su Akıtma Nedenleri ve Çözümü

Kış aylarında ısınma konusunda hem ekonomik hem de konforlu bir çözüm sağlaması nedeni ile tercih edilen kombiler, doğalgaz altyapısına ihtiyaç duyar. Günümüzde doğalgaz altyapısının Türkiye genelinde yaygınlaştırılmasıyla birlikte hem hanelerde hem de kurumsal alanlarda ısınmak için kombi avantajlarından faydalanılabiliyor. Ancak kombinizin kullanımı sırasında çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor. Bu tip sorunlardan başlıca olanı da temel çalışma prensibinin önemli parçalarından birisi suyla ilgilidir. Kombinin su akıtması şeklindeki problemler, kombi teknolojisine istinaden en fazla karşılaşılan problemlerden birisi konumunda bulunmaktadır. Kombinin su akıtma sorununa profesyonel Maltepe Vaillant Kombi Servisi müdahalesi öncesinde yapabileceğiniz küçük müdahale şanslarınız bulunuyor.

Kombiden Su Akması Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Sürekli gelişen teknolojinin getirmiş olduğu yeniliklerden birisi olan kombilerin su sistemlerinde bir problem meydana gelmesi halinde su akıtması gibi bir problemi tüketicilere yaşatabilmektedir. Kombinin su akıtmasına neden olabilecek birden fazla olasılık söz konusudur. Maltepe Demirdöküm Kombi Servisi merkezi uzmanlarımız tarafından kombilerde su akıtmaya neden olan ve en sık görülen olasılıklar ise;

Kombi içerisindeki su seviyesi miktarının olağan seviyesi olan 2’ yi geçmiş olması,

Kombinin altında bulunan su doldurma vanasının açık kalmış olması,

Kombi kazanında delik meydana gelmesi,

Kombi su tesisatı bağlantılarında problem olması veya tahribat meydana gelmiş olması,

Şeklinde belirtilmektedir. Bu tip kombi arızaları çözülebilir nitelikli arızalardır. Özellikle kombi içerisindeki su seviyesinin miktarının 2’ yi geçmiş olması durumunda içerisindeki su biraz boşaltılarak çözüm sağlanabilir. Bununla birlikte kombi altında su doldurma vanası da kapatılarak çözüm sağlanır. Kombide su kaçağının diğer ihtimalleri için profesyonel destek alınmalıdır.

Kombi Su Akmasının Çözümü

Gelişmiş teknolojiye sahip olan kombide alt kısımdan su akması şeklinde meydana gelen şikayetlerde profesyonel Maltepe Baymak Kombi Servisi uzmanlarımız tarafından kazan, tesisat boru ve bağlantı noktalarındaki her türlü fiziksel veya teknik problem için kontroller yapılır. Bu işlemlerin ardından tespit edilen soruna gerekli olan müdahaleleri yerinde gerçekleştirerek, dinamik ve kaliteli çözümler sağlanmaktadır. Kombinin arızalanmış olan su tesisatı parçasının değişimi ile hem güvenli hem de kaliteli bir çözüm uygulanmış ve son derece uzun ömürlü bir kullanım potansiyeli oluşturulabilmektedir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat