Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Çatı Malzemeleri Özellikleri ve Kullanım Alanları

Çatı Malzemeleri Özellikleri ve Kullanım Alanları
14 Temmuz 2021 - 15:24
banner

Çatı Malzemeleri Özellikleri ve Kullanım Alanları

Çok çeşitli çatı malzemeleri vardır. Çatıların kaplamasında kullanılan ya da çatı yapımında kullanılan ürünlerden çatı kaplama malzemeleri ise hem yalıtım hem çatının sağlamlığı bakımından hayati önem taşımaktadır.

Çatılar evlerimizin üst zeminlerini sıcaktan, soğuktan, yağmur ve kardan, hava değişimlerinden ve diğer dış etkenlerden koruyan, binaların üst kısımlarının yalıtılmasını sağlayan ürünlerdir. Çatı kaplama konusunda pek çok farklı yöntem bulunmakla birlikte en çok kullanılan yöntem kiremit çeşitleri ile kaplanmasıdır. Kiremitler çatılarda biriken yağmuru ve karı güvenli bir biçimde binanın dışına iter, böylece birikmelere sebep olmaz. Çatı kaplama malzemeleri çok farklı olabilir, farklı materyallerle çatı kaplamaları yapılabilmektedir. Bu tamamen bina sahibinin tercihi olmakla beraber binanın genel yapısı ile bina bölgesindeki mevsim değişiklikleri ile alakalıdır. Bu sebeple çatı kaplaması yapan firma ve çatı kaplamasını tercih eden kişilerin binanın genel özelliklerine dikkat etmesi gerekir. Çatı kaplama ürünlerinin tamamı neme ve suya dayanıklı olmalı, yoğun rüzgara karşı kaliteli malzemelerin kullanılması gibi önemli konulara çok dikkat edilmesi gerekir. Çatı imalatı yapan firmalar ve çatı yaptıracak olan bina sahibi veya müteahhitler çatının bir bina için ne kadar mühim olduğunu da bilir ve buna göre hareket ederler. çatı kaplama malzemelerinde olmazsa olmaz olan çok önemli ve atlanmaması gereken bazı malzemeler öne çıkmaktadır.

Çatı Malzemeleri Kullanım Alanları

En önemli çatı kaplama malzemelerinden biri çatıların üst kaplamalarında kullanılan malzemelerdir. Genellikle son yıllarda çatı üstlerinde ondülin levhalara sıklıkla rastlamaktayız. Ondülin levhalar çatıların üst kısmının kaplanması için kullanılmaktadırlar. Su sızdırmayan, yalıtımı yüksek olan, kolay taşınan ve montajı kolay yapılan bu levhalar çatıların çelik konstrüksiyon kısmına monte edilerek kullanılırlar. Ondülin levhaların birbirinden farklı renk seçenekleri bulunmaktadır ve tüm yapı çeşitlerine rahatlıkla uygulanabilirler. Oluklu veya oluksuz çeşitleri de bulunmakta olup eğimli bir biçimde uygulandıkları takdirde yapı ile bütünlük sağlarlar ve rahat bir uygulama söz konusu olur. Oluklu ondülin levhalar sayesinde yapınızın üst kısmında oluşturulan eğimle beraber çatı üzerinde oluşması beklenen yağmur suyu kar suyu ve benzeri birikmeler oluklar aracılığı ile binanın üst kısmından kolaylıkla tahliye edilmektedir.

Trapez saclar daha çok sanayi bölgelerinde ve kırsal kesimlerde kullanılmaktadır. Bunun başlıca sebebi ise kırsal kesimlerde ve sanayi bölgelerinde yalıtım malzemelerinin dayanımının daha yüksek olması gerekliliği ve daha hafif malzemelere ihtiyaç duyulmasıdır. Trapez saclar hem hafif hem de dayanıklı malzemelerdir. Bina üstündeki suyu ve diğer kalıntıları kolaylıkla bina dışına tahliye edebilmekte, dış etkenlerden en az şekilde etkilenmekte ve gerekli yalıtım desteğini kolaylıkla sağlamaktadır.

Online Çatı Malzemesi Satın Al

Birlik Çatı uzun yıllardır çatı malzemeleri ve yalıtım ürünleri satışında hizmet vermektedir. Bursa merkez Osmangazi ilçesinde yer alan mağazasından ya da www.birlikcati.com.tr internet sitesinden tüm çatı malzemelerinin alışverişini güvenle yapabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co