Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Danslarıyla gençlere taş çıkardılar

AYŞEGÜL ALDİNÇ KONSERİYLE BAŞLANGICI YAPILAN VE CAM PİRAMİT’TE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE BAŞLAYAN IWAB YENİ YIL FESTİVALİ’NDE İLK GÜN KAPSAMINDA 60 YAŞ ÜSTÜ DANSÇILAR VALS GÖSTERİSİ YAPARKEN, MANKENLER İSE DEFİLE GÖSTERİSİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Danslarıyla gençlere taş çıkardılar
28 Aralık 2017 - 13:38

Antalya Cam Piramit’te çeşitli etkinliklerle başlayan IWAB Yeni Yıl Festivali’nde ilk gün etkinlikleri kapsamında 60 yaş üstü dansçılar vals yaptı. Yaşları 57 ile 72 arasında değişen 4 yaşlı çift, performanslarıyla adeta parmak ısırttı.

International Women Are Blossoming (IWAB) Yeni Yıl Festivali’nin açılışı Cam Piramit’te gerçekleştirildi. İlk gün kapsamında Muratpaşa Belediyesi Yaşlıevi dans grubunda olan 60 yaş üstü 4 çift sahne aldı. Yaşları 60 ile 70 arasında değişen 4 çift, canlı müzik eşliğinde özel kıyafetleri ve valsleriyle gençlere taş çıkartarak büyük alkış aldı. Dünya şampiyonlukları bulunan ve 8 çiftten oluşan takım vals ile birlikte tango, foxtrot, quick step ve Viyana vals yarışmalarında da Antalya’yı temsil ediyor.

Üç gün boyunca farklı şovların düzenleneceği festivalde, işaret dili korosunun konserinin yanı sıra Kafkas, Kizomba, Bachata, Latin, Hint ve Tango dansının en güzel örneklerinin sergileneceği gösteriler ve dans work-shop’lar konuklara eğlenceli vakit geçirtecek. Cam Piramit alanına çok sayıda stant kurulurken gelen konukların alışveriş yapması da sağlanıyor.

Festivalin Antalya turizm projesi olduğunu ifade eden IWAB Proje Başkanı ve Koordinatörü Hatice Bozkurt, “Projemizin adı Kadınlar Çiçek Açıyor. Biz burada Antalya kadınları olarak, Antalya’mızın huzurlu, mutlu bir yer olduğunu anlatmak için kadın ve çiçek temasıyla festival ve şenlikler düzenliyoruz. Bu festivalimizde yeni yılın güzelliklerle dolu ve mutluluklarla karşılamak için yaptığımız bir festival. 3 gün sürecek. Ağırlıklı olarak dans etkinlikleri var, sanatsal gösteriler var, defileler var. Çocuklar için özel etkinlikler olacak. Burada biz Antalya’yı anlatmaya çalışıyoruz. Keyifle hep birlikte bütün şehirle yeni yılı güzelliklerle karşılamak istiyoruz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al