Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Darıyemezler Şıh Tepesi Camiinin temeli atıldı

ANTALYA’NIN KUMLUCA İLÇESİ’NE BAĞLI SARICASU MAHALLESİ DARIYEMEZLER MEVKİİNDE YAPILACAK OLAN ŞIH TEPESİ CAMİNİN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.

Darıyemezler Şıh Tepesi Camiinin temeli atıldı
22 Mart 2018 - 10:36

Antalya’nın Kumluca İlçesi’ne bağlı Sarıcasu Mahallesi Darıyemezler Mevkiinde yapılacak olan Şıh Tepesi Caminin temeli törenle atıldı.

355 Metrekarelik araziye yapılacak Sarıcasu Mahallesi Darıyemezler Şıh Tepesi Cami 300 kişilik olacak. 290 Metrekare genişliğindeki cami zemin + Mahfel (Bayan Katı) olmak üzere iki kattan oluşacak. Caminin bahçesinde çok amaçlı bir salon içeren müştemilatta bulunacak.

Temel atma töreninde konuşma yapan Kumluca Müftüsü Hacı Kahraman, “Camiler dünya yüzünde Kabe’nin şubeleridir. Kâbe Allah’ın evidir. Ben inanıyorum ki bu camimiz hayırseverlerimiz sayesinde çok kısa zamanda yapımı tamamlanıp ibadete açılacaktır” dedi.

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ise “Mahalle halkımız Sarıcasu Darıyemezler Mevkiinin nüfus açısından geliştiğini bu yüzden bu bölgeye bir cami yapılmasını talep ettiler. İstişareler sonucunda bu tepeye yapmayı kararlaştırdık. Bu cami çok kısa bir zamanda bu bölgede yaşayan vatandaşlarımız tarafından yapılacak ibadete açılacaktır.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al