Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban:

ÇANAKKALE ZAFERİNİN İMANIN, İSLAMIN VE İNSANLIĞIN SON DİRENİŞ HATTI OLDUĞUNU BELİRTEN MEMUR SEN İL TEMSİLCİSİ VE EĞİTİM BİR SEN ŞUBE BAŞKANI MUSTAFA ÇOBAN, ÇANAKKALE’DE ŞEHİT DÜŞENLERİN ÖLÜMLERİ İLE BUGÜNKÜ NESİLE HAYAT ARMAĞAN ETTİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Eğitim Bir Sen Antalya Şube Başkanı Mustafa Çoban:
17 Mart 2018 - 16:24

Çanakkale zaferinin imanın, islamın ve insanlığın son direniş hattı olduğunu belirten Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Çanakkale’de şehit düşenlerin ölümleri ile bugünkü nesile hayat armağan ettiklerini söyledi.

‘Çanakkale mazlumların cesaretidir’

Memur Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, Çanakkale zaferinin 103.yıldönümünü kutladı. Çoban, “Çanakkale zaferi mazlum milletlerin cesaretidir, en karanlık gecelerde aydınlık sabahların rüyasıdır; ümittir, hayattır, gelecektir. Çanakkale, imanın, İslam’ın, insanlığın son direniş hattıdır.Atalarımız bütün beşeri idrakleri aşan bu yüksek ve kutsal duygularla; bir daha geri dönemeyeceklerini bile bile gittiler cepheye. Mezarlarına girer gibi girdiler mevzilerine. Ve işte gerçekten onlardı zaferlerini önceden kutlayanlar. Çünkü onlar karanlık gecelere direnerek çocuklarına aydınlık günler, bembeyaz gündüzler miras bıraktılar. Ölümleri ile bize bir hayat armağan ettiler” dedi.

‘15 Temmuz ile diri tuttuk’

‘Yüreği sarsılmaz iman ve vatan aşkıyla çarpan, hayasızca akına gövdesini siper eden Çanakkale şehitlerini hiç unutmadık unutmayacağız’ diyen Mustafa Çoban 15 Temmuz ruhunun da Çanakkale ruhunun bir yansıması olduğunu söyledi. Çanakkale ruhunu vatan müdafaası söz konusu olduğunda hep diri tutmaya devam edeceklerini belirten Çoban sözlerini şöyle sürdürdü: “Millî heyecanımız, bu ruhtan güç ve ilham almaktadır. Milletimiz bu bilince sahip olduğu sürece yenilmeyecek, tutsak edilemeyecektir. Milletimiz, bu gerçeği, 15 Temmuz işgal girişimini canı ve kanı pahasına püskürterek bir kez daha göstermiştir.Sahip olmakla değer bulduğumuz izzetin, zillete asla rıza göstermeyecek karakteri, düşmanı gemileriyle birlikte boğazın derin, karanlık sularına gömmüş, savaş, milletimizin kesin zaferiyle sonuçlanmıştır

Çanakkale, vatanları işgal edilmiş bütün milletlere özgürlük mücadelelerinde ilham vermiş, örnek olmuştur. O günden sonra sömürgeci devletlere karşı peş peşe direniş ve özgürlük hareketleri başlamış, emperyal devletler sömürgelerini bir bir kaybetmiştir. Bu savaşta bir kez daha inancın hiçbir silahla yenilemeyecek gerçek güç olduğu anlaşılmış, emperyalistler güç karşısında bozguna uğramıştır. Bu duygularla Çanakkale’de, Sakarya’da, 15 Temmuz’da, Zeytin dalı operasyonunda ve vatan, millet, istiklal ve istikbal için can veren şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyoruz”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat