Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Emlak Konut Kampanyasın Son Günler!

Emlak Konut Kampanyasın Son Günler!
29 Ekim 2018 - 16:59

Emlak Konut Kampanyasın Son Günler!

Emlak Konut’un çatısını oluşturduğu ve büyük inşaat firmalarının önemli projeleri ile yer aldığı konut kampanyasında sunulan fırsatlar için son günlere giriliyor. Uygun konut kredi faiz oranlarının yanında önemli özellikleri ile dikkat çeken kampanyayı değerlendirmek istiyorsanız 31 Ekim 2018 tarihine kadar süreniz bulunuyor. 28 Ağustos tarihinde startı verilen kampanya da ki en can sıkıcı detaylardan birisi 100 bin konut sınırının olması oldu. Bunun dışında süre sınırının da yer alması kampanyanın kısa sürede önemli bir satış rakamına ulaşarak sıkışan satışların açılarak sektöre can verilmesi amaçlandı. Türkiye için kazanç vakti için sunulan özel rakamlar ile ailelerin ev sahibi olmasının önü açıldı.

Konut kampanyasının başlatıldığının Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından açıklanması ile birlikte özellikle projeye dahil olarak firmaların satış ofislerinde yığılma olduğu gözlendi. Çünkü sunulan rakamlar gerçekten çok cazip fiyatları ortaya çıkardı. Direkt satışta %10’luk bir indirim sunulması 500 bin TL değerinde ki dairenin 450 bin TL’ye alınma imkanı sundu. Bu rakamın 10 yıl vade ile alacak olanlara kredi faiz oranının %0,98 ile sunulması da önemli detaylar arasındadır. Çok yüksek rakamlara çıkan faiz oranlarının yanında bu rakam devede kulak olarak kaldı. Tabi bu sadece kampanya içerisinde yer alan çok basit detaylar arasında yer alan özelliklerden sadece birkaç tanesidir.

Emlak Konut tarafından çatısı oluşturulan kampanya içerisinde çok önemli inşaat firmaları da yer alıyor. Kampanyanın özelliklerinden birisi de ara ödeme rakamlarının %15 olarak sınırlanması oldu. Bu rakamın daha rahat ödeme imkanı sunulması açısından önemli olduğunu belirtelim. Ayrıca kampanyanın başlatıldığı dönemde yaşanan döviz kuru dalgalanmalarına karşı da önlem alındığı belirtelim. Konut alırken dolar kuru 6 TL olan bir seviyede elinde ki miktarı bozdurup konut anlaşması yapanların ev teslim edilene kadar ki sürede dolar kurunda yaşanan artış nedeniyle zarar etmelerinin de önüne geçtiğini belirtelim. Eğer dolar kuru ev teslim edildiğinde 7 TL olursa bozdurulan miktar bu rakam üzerinden çarpılarak hesabı yapılacaktır. Bu nedenle ev almak istemeyenleri ikna etmeyi başaran çok önemli bir detay olduğunu ekleyelim.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - ikinci el telefon

ikinci el telefon - - takipci satin al -instagram takipçi satın al