Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Engelli basketbolcunun otopark isyanı

ANTALYA HAVALİMANI’NDAKİ 25 ARAÇLIK ENGELLİ OTOPARKINA ENGELSİZ VATANDAŞLAR ARAÇLAR PARK EDİNCE, ENGELLİ VATANDAŞLARA YER KALMADI. ARALARINDA ENGELLİ BASKETBOLCUNUN DA YER ALDIĞI MAĞDUR VATANDAŞLAR, ARAÇLARINI BAŞKA ALANLARA PARK EDİP UÇAKLARINA YETİŞMEYE ÇALIŞTI.

Engelli basketbolcunun otopark isyanı
26 Şubat 2018 - 15:48
banner

Antalya Havalimanı’ndaki 25 araçlık engelli otoparkını kullanan ve araçlarında engelli plakası bulunmadığı için kullanıcısı anlaşılamayan araçlar engelli vatandaşların tepkisini çekti.

Aralarında engelli basketbolcu Cavit Torun’un de da yer aldığı mağdur vatandaşlar, araçlarını başka alanlara park edip uçaklarına yetişmeye çalıştı, bazıları konuyu sosyal medyaya taşıdı.

Antalya’dan İstanbul’a gitmek için 15 Şubat günü Antalya Havalimanı’na gelen engelli basketbolcu Cavit Torun, havalimanını iç hatlar bölümüne geldi. Burada 25 araçlık engelli otoparkına aracını bırakmak isteyen Torun, plakalarında engelli işareti olmayan araçların işgal ettiğini görünce ne yapacağını şaşırdı.

“Hiç birinde engelli plaka işareti yok”

Aracını başka yere park edip uçağına yetişmeye çalışan Torun, bu tepkisini ise sosyal medya üzerinden şu sözlerle anlattı:

“Sabah 7.15 Antalya Havalimanı Engelli Otoparklarının tamamı, bu plakalar tarafından işgal edilmiş durumda. Hiç birinde engelli plaka işareti yok. Ön camlarında engelli olduklarını bildiren kartları var mı bilmiyorum ama sanmıyorum. Uçağa yetişmek zorunda olduğum için kontrol edemedim. İçlerinde oraya park etme hakkı olanlardan peşinen özür dilerim. Plakalarda engelli amblemi kullanımının isteğe bağlı bırakılması suistimal ve hak ihlallerini doğuruyor.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -nişantaşı estetik doktorulohusa gecelikbursa avukatantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

lohusa gecelikbursa avukatnişantaşı estetik doktoruMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comLeke kremitakipçi hilesi kazanTakipcintr.co