Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Fiyat / Performans Kompresör Ürün Önerileri

Fiyat / Performans Kompresör Ürün Önerileri
21 Eylül 2019 - 19:53

Fiyat / Performans Kompresör Ürün Önerileri

Kompresör çeşitlerinde birçok marka ve model bulunmaktadır. Kompresörlerin çalışma şekli genel olarak havayı veya diğer gazları atmosfer basıncından daha yüksek olan basınçlara sıkıştırmaktır. Havayı sıkıştırmak için kullanılan motorlu makineye kompresör adı verilir. Atmosferden aldığı havayı sıkıştırması ile basıncını arttıran makinelere hava kompresörleri denmektedir. Kullanım alanları bakımından ise basınçlı havanın gerekli olduğu ortamlarda hava desteği sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Çalışma şekillerine ve kullanılacak alanlara göre seçim yapılabilir. 

Kompresör seçerken dikkat edilmesi gerek bazı koşullar bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; hava miktarı, işletme basıncı, kompresör tipi, temiz yağsız olan basınçlı hava, özgül güç tüketimi, yüksüz güç tüketimi şeklindedir. Bu durumlara dikkat ederek kompresör seçiminizi rahat şekilde gerçekleştirebilirsiniz. 

Hava kompresörleri çalışma şekillerine göre iki gruba ayrılmaktadır. Hava kompresörü ve pistonlu kompresör olarak kullanılan ürünlerdir. Bu iki grup dışında da farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar vidalı kompresör, merkezkaç kompresör, eksenel akımlı kompresör, dönel pozitif yer değiştirmeli kompresör, jet kompresör, hidrolik kompresör, gaz ve buhar kompresörü gibi çeşitler söz konusudur. Her birinin çalışma şekilleri farklı olup, amaçlarına göre değişiklikler oluşur. Seçim yaparken kullanacağınız alan için en ideal olanı seçmeniz gerekir. İhtiyacınızdan fazla çalışma aralığı söz konusu ise ekonomik açıdan zorlayabilir. Bu yüzden ihtiyacınızı tam şekilde karşılayacak olanı seçmeniz en doğrusu olacaktır.

Kompresör çeşitlerine örnek olarak:

Fiac 200 Litre Kompresör; yüksek performans sunan bir kompresör çeşididir. Kolay ve rahat kullanım sunmakta olup, verim sağlayan bir üründür. Çalıştırması ve kullanımı bakımından kolay olması ile en iyi sonucu sunar. 200 litrelik depo kapasitesi ile de fazlasıyla tercih edilen bir üründür. Ses seviyesi düşük olması ile de rahatsız etmemektedir.

Fiac DE100 Medikal Kompresörü; medikal kullanımlar için tasarlanmıştır. 24 litrelik depo kapasitesi bulunmaktadır. Ses seviyesi oldukça düşük olması ile de tercih edilen bir üründür. Medikal kompresör çeşitleri içerisinde en iyi performansı sunan ürünlerden biridir. Kolay ve rahat kullanımı sayesinde verim sağlamaktadır. Çalışma performansı açısından yüksek performans olanağı sunar.

Mytol MY14301 50 Litre 2Hp 8 Bar Hava Kompresörü; motor gücü 2Hp-220 Volt olan kaliteli kompresör çeşitlerinden biridir. Depo kapasitesi 50 litre olması ile de kullanışlıdır. Sürekli kullanımlara uygun bir üründür. Mytol markasının kaliteli ürün çeşitlerinden biri olup, yüksek verim olanağı sağlar.


www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat