Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Göçmenler, Konyaaltı’nda buluşuyor

Akdeniz Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen ve Konyaaltı Belediyesi’nin de ortağı olduğu “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü Projesi” kapsamında göçmen dernekleri Konyaaltı Kent Meydanı’nda buluşuyor.

Göçmenler, Konyaaltı’nda buluşuyor
13 Aralık 2017 - 11:36
banner

Akdeniz Üniversitesi koordinatörlüğünde yürütülen ve Konyaaltı Belediyesi’nin de ortağı olduğu “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü Projesi” kapsamında göçmen dernekleri Konyaaltı Kent Meydanı’nda buluşuyor.

Konyaaltı Belediyesi, Ortadoğu ve özellikle de Suriye’den göç yoluyla ülkemize gelen mülteci ve göçmen toplulukların oluşturduğu sorunlara çözüm arıyor. Bu düşünceyle Akdeniz Üniversitesi (AÜ) öncülüğünde hazırlanan “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü-WelCommunities” isimli Avrupa Birliği (AB) Yetişkin Eğitim Projesine destek veriyor. Projede Antalya Halk Sağlığı Müdürlüğü, Büyük Düşün Proje Geliştirme ve Uygulama Derneği, Bilişim Uzmanları Eğitim Danışmanlık Merkezi ile Almanya’dan BedCon GmbH isimli göçmen bürosu ve İspanya’dan Sevilla Üniversitesi de yer alıyor.

Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi koordinatörlüğünde hazırlanan “Mülteci ve Göçmen Toplulukları İçin Hoşgörü-WelCommunities” isimli proje, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından hibe almaya hak kazandı. Projeyle, mülteci ve göçmenler için sağlık, yasal ve sosyal haklar, kültürel farklılıklar, pratik dil kılavuzu gibi yaratıcı çıktılarla proje ortağı ülkelere diğer ülkelerden gelen insanların adaptasyonunu amaçlanıyor.

Proje süresince 2 adet eğitim, 2 adet koordinasyon toplantısı ve aktivitelerin daha ileriye taşınması amacıyla 2 adet çoğaltıcı etkinlik düzenlenecek. Proje kapsamında 16 Aralık Cumartesi günü Konyaaltı Belediyesi Feslikan Salonu’nda Ortadoğulu Göçmenlerin Uyumu konulu panel düzenlenecek. Ardından Konyaaltı Kent Meydanı’nda kurulacak stantlarda başta kamu kurumları olmak üzere Sevil Toplum Kuruluşları (STK) yaptıkları çalışmaları anlatacak. Etkinlikler, göçmen derneklerinin müzik ve halk dansı gösterileriyle son bulacak.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co