Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Havuz Pompası Nasıl Çalışır?

Havuz Pompası Nasıl Çalışır?
02 Mayıs 2021 - 9:16

Havuz Pompası Nasıl Çalışır?

Havuz pompası fiyatları, her yüzme havuzu filtreleme sisteminin kalbidir. Havuz pompaları teknik olarak santrifüj pompalar olarak bilinir. Merkezkaç kuvveti prensipleri üzerinde çalışırlar – merkez kuvvetinden uzaklaşan su. Havuz pompalarında su sirkülasyonu için hem giriş hem de çıkış bulunur.

Pompa motor mili, salyangozu döndüren pervaneye güç sağlar. Bu, yüksek bir su hızı yaratır. Su, pervanenin dış kenarına doğru itilirken, bir negatif basınç veya vakum alanı oluşur. Vakum için sistemden hava boşaltılmalıdır. Kıvrım, enerji yaratırken hızı değiştirir. Bu hareket, suyun filtrasyon sistemi tesisatından akmasına neden olur.

Ya havuz pompası tam kapasitede çalışmıyorsa? O-ringleri ve mekanik pompa contasını incelemenizi öneririz . Bu parçalar zamanla parçalanarak havanın sızmasına ve vakum miktarının düşmesine neden olabilir. Pompa motoru, yıllarca aşınma ve yıpranmadan sonra da bozulabilir. Neyse ki, bir motoru değiştirmek, yeni bir havuz pompası satın almaktan çok daha ekonomiktir .

Havuz pompaları, bir elektrik motoru ve bir hidrolik “ıslak uç” kombinasyonudur. Dönen pervaneden su itildiğinde elektrik enerjisi mekanik harekete dönüştürülür. Hidrolik uç olarak da bilinen “ıslak uç”, suyun filtrasyon sistemine çıkmadan önce pompaya aktığı yerdir. Havuz pompası fiyatları nedir

Pompa Muhafazası / Süzgeç

Süzgeç kapağı O-halkası, havanın pompa gövdesine girmesini önlemek için süzgeç kapağını kapatır. Bir pompanın doldurulması için tüm havanın boşaltılması gerekir. Hazırlama, su akışının bir pompa ile yeniden oluşturulması anlamına gelir. Pompa açıldığında, pompa / yuva / süzgeçe su eklenir. Pervane döndükçe, kenarın üzerinden su atar ve işlem sırasında havayı tahliye eder. Bu da sırayla emme yaratır.

Pompa Contası

Pompa contası, mekanik salmastra olarak da bilinir. Bu seramik ve grafit cihaz, motor şaftındaki santrifüj pompadan su sızmasını önler. Conta, yanlış hizalamayı ayarlamak için yay yüklüdür ve su soğutmalıdır. Pompa contasının asla yağlanmaması veya kuru çalıştırılmaması gerektiğini unutmamak önemlidir. Pompa contaları ve süzgeç kapağı O-halkaları, havuz pompaları için en popüler yedek parçalardan bazılarıdır.

Havuz Pompası Nasul Çalışır?

İşte bir havuz pompası motorunun iç işleyişinin hızlı bir dökümü :

Motor şaftı çarka bağlıdır. Mil döner ve bu da pervaneyi döndürür. Bu işlem, su dönüş hattından dışarı itilmeden önce pompa gövdesine çekilen suyu hızlandırır.

Bitiş Çanları ayrıca Bitiş Kalkanları veya Kapak Plakaları olarak da adlandırılır. Uç Zilleri, yatakları desteklemek veya kanat kanatlarını kapatmak için kullanılır.

Yatak, motor şaftının doğru konumda düzgün bir şekilde dönmesine izin vermekten sorumludur. Yatağı temiz tutmak ve dönmesini önlemek için yataklar bir manşon (yatak siperi) içine alınmıştır. Pompada devam eden sızıntılar yatakları aşındıracaktır. Hasarlı yataklar, akış hızının düşmesine, pompanın aşırı ısınmasına veya elektrik hasarına neden olabilir.

Rotor ve Stator Sargısı, motor şaftını döndürmek için alternatif elektrik akımından sorumludur. Stator Sargısı, elektrik akımıyla bir manyetik alan üretir. Rotor, tork ve dönüş oluşturarak bu manyetik alana tepki verir.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -