Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Havuz Robotu Ne İşe Yarar?

Havuz Robotu Ne İşe Yarar?
02 Mayıs 2021 - 9:17

Havuz Robotu Ne İşe Yarar?

Düzenli havuz temizliğinin gerçekleştirilmesi ve de havuzun dezenfekte edilmesi için birçok farklı yöntem vardır. Bunlardan bir tanesi geleneksel temizleme yöntemi olurken kimyasal kullanılarak yapılan havuz temizliği de bir diğer yöntemdir. Düzenli temizlik yapılsa da kimyasal ürün kullanımı zorunludur. Geleneksel temizlik yönteminin zorlayıcı ve de zaman kaybına yol açması daha fazla kimyasal kullanımına sevk etmektedir. Kimyasalı daha az kullanma adına havuz temizleme robotları kullanılmaktadır. Son derece etkin sonuç sunan bu robotlar üst düzey sonuç verirken her açıdan karlı olan siz olursunuz. Peki, havuz robotu ne işi yarar? Öncelikle havuz robotu daha az kimyasal kullanılarak havuzun temizlenmesidir. Cihazda bulunan fırçalar havuzun zeminini tertemiz ederken yan duvarları da temizlemektedir. Üstelik bu işlem için havuzun boşaltılmasına da gerek yoktur. Su içerisinde son derece zor temizliği olan yosunları ve de suda ki kirleri temizleme de robotlar hızlı sonuç vermektedir.

Otomatik havuz robotları sunmuş olduğu opsiyonlarla da kolaylık sunuyor. Teknolojik cihazın uzaktan kontrol edilebilmesi ve de programlandırarak kendi kendine temizlik yapabilmesi mümkündür. Geleneksel yöntemlerde dahi bazı noktalara es geçilebilirken robotların sistemi buna izin vermemektedir. Bu sayede de istenilen düzeyde dip temizliğine de erişmek mümkün oluyor.

Havuz Temizleme Robotları Seçimi

Havuz robotu alacakların öncelikle dikkat edecekleri husus fiyat / performans karşılaştırmasının yapılmasıdır. Havuz küçük ise ona göre robot temin edilebilirken havuzun büyüklüğüne göre de üst düzey etki sunan robotlar bulunmaktadır. Bu hususta seçimler havuz ölçülerine uygun şekilde olmalıdır. Dolphin, Zodiac, ICH Roboter, BTC ve Hayward gibi markalar en fazla tercih edilen havuz temizleme robotları arasındadır. Seçimlerle ilgili önceliğiniz mutlaka havuz ölçüleri ile paralel olmalıdır.

Hijyenik havuz temizliğine erişebilme adına önceliğiniz mutlaka doğru sonuç verebilecek etkide olmasıdır. Bu noktada robot özellikleri incelemesi yapmak daha iyi olacaktır. Emiş gücü, fırça özellikleri ve de robotun alan temizliğine dikkat edilmelidir. Bazı robotlar büyük ölçekli havuzlara uygun şekilde üretilmişken bazıları da küçük çaplı havuzlar içindir. Bu ayrımı çok iyi yapmak gerekirken hangi robotun doğru tercih olacağını bilmelisiniz. Hatalı ürün almama adına uzman bir kişiden görüş ve yardım alsanız daha doğru olacaktır. Her türlü etkeni ortaya koyacak havuz robotunu elde edebilirsiniz.

 

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -