Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

İlk Türk uçağı ‘Vecihi K-6’nın bir örneği Dokuma Müzesi’ne kazandırılacak

KEPEZ BELEDİYESİ, TREN VAGONUNDAN SONRA DOKUMA’YA UÇAK GETİRİLECEĞİNİ AÇIKLADI. TÜRK MÜHENDİSLER TARAFINDAN TASARLANAN VE ÜRETİLEN ‘DEVRİM’ OTOMOBİLİNİN BİR BENZERİNİ ÜRETEN KEPEZ BELEDİYESİ, ŞİMDİ DE İLK TÜRK UÇAĞI ‘VECİHİ K-6’ NIN BİR ÖRNEĞİNİ YAPIYOR.

İlk Türk uçağı ‘Vecihi K-6’nın bir örneği Dokuma Müzesi’ne kazandırılacak
07 Ocak 2018 - 13:46
banner

Antalya’nın Kepez ilçesinde bulunan Dokuma Müzesi’nde ilk Türk uçağı ‘Vecihi K-6’nın bir örneği de sergilenecek.

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ülke tarihinde iz bırakmış, hatıralarda yer edinmiş araçların bir müzede sergilenmesine yönelik proje hazırladı. Proje kapsamında eski Dokuma Fabrikası binası içerisinde kurulan klasik araçlar müzesinde Türk mühendislerince tasarlanan ve üretilen ilk milli otomobil Devrim’in modeli de yer alıyor.

Başkan Hakan Tütüncü, şimdi de ilk Türk uçağı ‘Vecihi K-6’nın bir örneğini Dokuma Müzesi’ne kazandırmaya hazırlanıyor. 1936’nın Aralık ayında Antalya’da bugün Andızlı Mezarlığı’nın bulunduğu alandaki toprak piste iniş yapan Vecihi Hürkuş’un kullandığı uçağın önümüzdeki günlerde prototipi yapılarak, müzede sergilenecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co