Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılıdır?

Kadınlarda Saç Ekimi Ne Kadar Başarılıdır?
02 Mayıs 2021 - 20:52

 

Kadınlarda saç kayıpları, bölgesel kellikten ziyade daha çok yoğun saç seyrelmesi olarak kendini gösterir. Kellik kadar rahatsız edici bir görünüme neden olan bu durum kadınlarda özgüven kaybına ve mutsuzluğa neden olur. Günümüzde erkekler için kullanılan saç ekimi teknikleri kadınlar için de kullanılır.

Emphair Saç Ekim Merkezi gibi kaliteli bir merkezin uzman ekibinin yaptığı kadınlarda saç ekiminin başarı oranı %99’dur. Erkekler için kullanılan saç ekimi teknikleri, kadınları da kısa sürede yeniden doğal saçlarına kavuşturur. Özellikle bazı teknikler ile saç ekimi operasyonu için mevcut saçların kısaltılmasına veya kazıtılmasına gerek kalmaz.

Kadınlarda Saç Ekimi İçin Hangi Teknikler Kullanılır?

Kadınların yaşadığı saç kayıplarını tedavi edebilmek için erkeklerde kullanılan tekniklerin tamamı kullanılabilir. Fakat Kadınların büyük bir çoğunluğu saçlarını belirli bir uzunlukta kullandığı için saç ekimi sırasında mevcut saçlarının kazıtılmasını ve saç ekimi operasyonu yapıldığının belli olmasını istemez. Bu nedenlerden dolayı kadınlar için en uygun olan saç ekimi teknikleri Long Hair FUE, IceGraft saç ekimi, DHI saç ekimi, iğnesiz saç ekimi ve PRP destekli saç ekimidir.

Emphair Saç Ekim Merkezinde başarı ile uygulanan bu saç ekimi teknikleri sayesinde kadınlar mevcut saçlarında değişiklik yapmadan doğal saçlarına kavuşur. İki aşamada gerçekleştirilen saç ekimi yaklaşık 7-8 saat sürer. Saçların yeniden çıkıp uzamaya başlaması da ortalama bir yıl içinde gerçekleşir.

Saçlar Kazınmadan Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimi operasyonlarında 3 türlü ekim şekli vardır. Bunlar;

  • Saç köklerinin saç derisiyle birlikte nakledilmesi
  • Saç köklerinin kanalların içine ekilmesi
  • Saç köklerinin saç derisine implante edilmesi

Bu ekim şekillerinin ilki sadece FUT tekniğinde uygulanır. Fut tekniği diğer teknikler ile saç ekiminin yapılmasının mümkün olmadığı durumlarda tercih edilir. Bunun dışında pek kullanılmaz.

Saç köklerinin kanal içerisine ekilmesi yöntemi, kellik durumunda önerilen saç ekim şeklidir ve tıraş gerektirir. Saç köklerinin implante edilmesi ise hem kellik hem de saç seyrelmesi durumunda kullanılan saç köklerinin kesi oluşturulmadan ekildiği yöntemdir. Hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilen implante ekim teknikleri, Emphair Saç Ekim Merkezinde başarılı şekilde gerçekleştirilir. Ayrıca bu ekim teknikleri ile daha hızlı iyileşme sağlanır. Emphair’in erkeklerde ve kadınlarda uyguladığı teknikleri görmek için https://www.emphair.com/tr/kadinlarda-sac-ekimi/ sayfasını inceleyebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat