Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Korkuteli Orman Yangınlara Hazır

ANTALYA’NIN KORKUTELİ İLÇESİ ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜNE BAĞLI EKİPLER, ORMAN YANGINLARINA KARŞI EĞİTİMLERE BAŞLADI

Korkuteli Orman Yangınlara Hazır
30 Mart 2018 - 14:24

Antalya’nın Korkuteli ilçesi Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı ekipler, orman yangınlarına karşı eğitimlere başladı.

Orman yangınlarına karşı Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, iş başı eğitimi ile araç, gereç ve yangın malzemeleri kontrollerini yaptı. Eğitim ve tatbikata Orman İşletme Müdürlüğünün Teknik Personeli ve Arasöz ekipleri katıldı. Eğitime Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü Mustafa Songür, yangın uzmanı Ekrem Aydemir, iş güvenliği Uzmanı Tolga Yılmaz, iş yeri hekimi Dr. Hüseyin Torun, Orman İşletme Müdürü Hülya Güney, İşletme şefleri ve Orman işçileri katıldı.

Korkuteli Orman İşletme Müdürü Hülya Güney, “Korkuteli Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı tüm ekiplerin iş başı eğitimi ile araç, gereç ve yangın malzemeleri kontrolleri Antalya Orman Bölge Müdürlüğünün emirleri ile görevlendirilen iki teknik elaman tarafından yapıldı. Müdürlüğümüz bünyesinde 5 adet İşletme Şefliği bulunmakta. Bu şefliklere bağlı, 3 adet Arasöz Ekibi, 3 adet İlk Müdahale aracımız var. Yangın Gözetleme ve Haberleşme için 2 adet kulemiz bulunmakta. Bunun yanında 8 yangın havuzumuz mevcut. Ayrıca 2018 yılında bir havuz yapımı daha gerçekleşecek. Uçak ve helikopterlerimiz bir ihtiyaç halinde Antalya merkezden havalanmaya hazır halde bekletiliyor. Bunun yanında birçok köyde su tankeri mevcut. 3 ilk müdahale aracımız var. Bunlar 300 kilogram ve 25 kilogram köpük alıyor. Bunlar yangına 15 dakikada müdahale edecek ve orman işletme müdürlüğümüz sınırları içerisinde 3 farklı yerde farklı noktalara konuşlandırılmış durumda. Bunlar özellikle ormana yakın, erken müdahale edecek şekilde konuşlandırılıyor. Kulelerimizde personeller var. Bu personellerimiz 24 saat nöbet tutuyor. Bir yangın olasılığı halinde 60 kişilik anında müdahale ekibimiz bekliyor” dedi.

“2018 Yangın Sezonuna Hazırız”

Her yönüyle yangın sezonuna hazır olduklarını dile getiren Güney, “eğitilmiş personel, teknik araç ve gereçle 2018 yangın sezonuna hazırız. Bizim hedefimiz yangınsız bir sezon geçirmek. Orman yangın mevsimi 1 Haziran-31 Ekim arasında olmasına rağmen, bölgede yılın 12 ayında orman yangını çıkabilir.”

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al