Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Köylülerin kabusu olan yaban domuzu 45 gün sonra etkisiz hale getirildi

ANTALYA’NIN AKSU İLÇESİ’NDE ÖZELLİKLE GECELERİ ÇİFTÇİLERİN MISIR TARLALARINA DADANAN VE GÜNDE BİR DÖNÜM ALANDA EKİLİ OLAN MISIRLARI YEDİĞİ VE ZARAR VERDİĞİ İFADE EDİLEN 150 KİLOLUK YABAN DOMUZU 45 GÜNLÜK TAKİBİN ARDINDAN KÖYLÜLER TARAFINDAN VURULARAK ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ.

Köylülerin kabusu olan yaban domuzu 45 gün sonra etkisiz hale getirildi
30 Ağustos 2018 - 10:48
banner

Antalya’nın Aksu ilçesinde özellikle geceleri çiftçilerin mısır tarlalarına dadanan ve günde bir dönüm alanda ekili mısırı yediği ifade edilen 150 kiloluk yaban domuzu 45 günlük takibin ardından köylüler tarafından vurularak etkisiz hale getirildi.

Aksu ilçesine bağlı Yurtpınar Mahallesi’nde oturan çiftçiler, mısır tarlalarına dadanan ve günde bir dönüm mısırı tükettiği dile getirilen yaban domuzunun peşine düştü. 45 gün boyunca takip edilen yaban domuzu, dün gece köylüler tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Köylülere ait köpeklerin yardımı ile kaçtığı orman içerisinde bulunan yaban domuzu, daha sonra köpeklere yakın bir alana bırakıldı.

“Bir dönüm mısıra zarar veriyordu”

Domuzun günde bir dönüme yakın mısır tarlasına zarar verdiğini ifade eden çiftçi Mustafa Güvendiren, “45 gündür takip ediyorduk. Akşamları ormandan inerek mısır tarlalarımıza zarar verdi. Sonunda dün nöbet tuttuk ve etkisiz hale getirdik. Bölgemiz ormanlık alan olmasından dolayı buna benzer bir çok olay yaşanıyor. Ormanımızda birden çok domuz yaşıyor. Geri kalanları da etkisiz hale getireceğiz” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co