Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Kumluca Yenicepınar’a Sulama Suyu

ANTALYA’NIN KUMLUCA İLÇESİ’NE BAĞLI MAVİKENT MAHALLESİ’NDE, ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN 3 YIL ÖNCE BAŞLATILAN TARIMSAL SULAMA SUYU ÇALIŞMALARINDA SONA GELİNDİ.

Kumluca Yenicepınar’a Sulama Suyu
27 Kasım 2018 - 10:28

Antalya’nın Kumluca ilçesi’ne bağlı Mavikent Mahallesi’nde, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 3 yıl önce başlatılan tarımsal sulama suyu çalışmalarında sona gelindi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Kumluca’nın Mavikent Mahallesi’nde, başlatılan tarımsal sulama suyu çalışmalarında sona gelindi. Mavikent Mahallesi merkezinde açılan sondaj kuyusundan alınan sulama suyu 4 kilometrelik bir ana boruyla Yenicepınarda yüksek bir noktada bulunan büyük bir depoya taşındı. Depolanan suyu, üreticilere ulaştırmak için ara hatlarda boru döşeme çalışmaları başlatıldı.

Mavikent Mahallesi’nin en eski yerleşim yeri olan Yenicepınar’ın kaderinin yapılacak sulama suyu projesiyle değişeceğini ifade eden Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç, “Mavikent Mahallesi merkezinde açılan sondajdan alınan sulama suyu yaklaşık 4 kilometrelik uzaklıktaki Yenicepınar mevkisine taşındı. Depolama havuzundan dağıtım şebekesiyle vatandaşlarımıza dağıtılacak olan suyun şimdi de ara hatlardaki kapalı sistem boru döşeme çalışmaları başladı. Bu çalışmalar yaklaşık bir ay sürecek. Bundan sonra mahalle arasından geçen borulardan üreticilere su verebilmek için vana sistemleri kurulacak. Böylece bu bölgedeki tarımsal üretim artacak” dedi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat