Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Manyetik Tambur Cevher İşlemede Önemli Rol Oynuyor

Manyetik Tambur Cevher İşlemede Önemli Rol Oynuyor
19 Eylül 2021 - 21:25
banner

Manyetik Tambur Cevher İşlemede Önemli Rol Oynuyor

Günümüzde yaşanan teknolojik gelişmeler, hayatın her alanında yaşamı kolaylaştırıyor. Özellikle hizmet sektörünün birçok dalında, geliştirilen özel sistemlerle operasyonlar daha da kolaylaştı. Manyetik tambur, ayrıştırma gerektiren işletmelerde işlerin daha kolay ve maliyetsiz şekilde yapılabilmesi için geliştirilmiş özel bir çözümdür. Demir içerikli malzemeleri, manyetik özellikte olmayan diğer malzemelerden ayırmak için güvenli bir yöntem olarak kullanılmaktadır. Teknik donanımı, özel bir mıknatıs sistemine dayanır. Bünyesinde bunulan özel mıknatıslar sayesinde, her türlü demir parçayı yakalayabilecek özelliktedir. Demir çelik üretimi üzerine faaliyet gösteren firmalarda, hurda içerisinde istenmeyen malzemeler bulunabilir. Bu malzemelerin güvenle temizlenmesi ve hurdalarda saflık derecesinin yükseltilmesi için manyetik tambur kullanılır.

Manyetik Tambur Seperatör

Manyetik tambur seperatör, kullanım alanlarında çok büyük avantaj sağlar. Başta geri dönüşüm tesisleri olmak üzere çelikhaneler, maden ve plastik sanayi, yem ve gübre sanayi, ahşap sanayi ve otomobil parçalama sektörü olmak üzere birçok alanda kullanıma uygundur. Bar mıknatısların birleştirilmesiyle oluşturulan sistemin montajı da çok kolaydır. Kullanım amacı ve kullanılacak sektöre göre üretimi yapılabilmektedir. Demir ve metal ayırma işleminde kullanılan, en çok da gıda, geri dönüşüm ve tekstil sektörlerinde kullanılan manyetik tambur, müşteri ihtiyaçlarına göre özel olarak üretilir. Metal cisimlerden gevşek karışımları ayrıştırmaya yarayan sistem, paslanmaz dış kasa ve güçlü mıknatıs yapısına sahiptir. Gereksinimlere göre imalatı yapılan ürün, müşterilerin ihtiyaçlarına göre uygun boyutlara getirilebilir.

Manyetik Tambur Nerelerde Kullanılır?

Manyetik tambur, bantlarda taşınan malzemelerin içerisinden metal materyalleri ayrıştırmak için kullanılır. Madencilik sektöründe kaba ayrıştırma işlemi için ideal özelliktedir. Bununla birlikte geri dönüşüm sektöründe de yaygın olarak kullanılır. Kullanımdan önce ayrıştırılacak malzemelerin fiziki özelliklerine dikkat edilir. Manyetik tambur kullanan işletmelerde, kısa sürecek ayrıştırma sonrasında malzemenin kalitesi yükselecektir. Bir sonraki teçhizatı, metal materyallerden korumak gerektiğinde yapılacak en pratik işlem manyetik tambur ayırıcıdır. Bu sistemde ayrım işlemi yüksek kalitede yapılır. Her tamburun devir hızının ayarlanabilmesi, sistemin ihtiyaçlar doğrultusunda kullanılabilmesi için önem arz eder. İhtiyaçlarınıza uygun mıknatıs devri, ideal boyut, tambur çapı, uzunluğu ve isteğinize göre ışık ve ses sinyalizasyonuna sahip manyetik tamburlar için firmamızdan özel destek alabilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuikinci el telefon” target=antalya duvar kağıdıduvar kağıdı

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline Psikologikinci el telefon” target=Megatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co