Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

’Memleketim Antalya 2018’ takvimi Müzede tanıtıldı

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeliz Gül Ege, ‘Toprağına Beklenenler ve Kavuşanlar’ temasıyla hazırlanan ‘Memleketim Antalya 2018’ takvimini Antalya Arkeoloji Müzesi’ndeki Herakles lahdi önünde tanıttı.

’Memleketim Antalya 2018’ takvimi Müzede tanıtıldı
06 Ocak 2018 - 13:12
banner

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından hazırlanan ’Memleketim Antalya 2018’ takvimi Antalya Arkeoloji Müzesi’nde tanıtıldı.

ATAV Başkanı Yeliz Gül Ege, ’Toprağına Beklenenler ve Kavuşanlar’ temasıyla hazırlanan ’Memleketim Antalya 2018’ takvimini Antalya Arkeoloji Müzesi’ndeki Herakles lahdi önünde tanıttı. ’Memleketim Antalya’ takviminin 11 yıldır hazırlandıklarını hatırlatan Gül Ege, ATAV olarak Antalya’nın sahip olduğu ancak bugüne kadar değeri bilinmeyen, saklı kalmış zenginliklerini gün ışığına çıkarmayı görev edindiklerini söyledi.

Ege, “Akdeniz’in en güzel ışık alan topraklarını, geçmiş medeniyetlerimizin eserleriyle bugün de dünyaya aydınlatıyoruz. Bu göz kamaştırıcı aydınlık eserler kimileri tarafından sahip olma dürtüsü ile bu topraklardan koparılmıştır. Eserler ancak ait olduğu topraklarda güzeldir. Takvimimiz Türkçe, İngilizce ve Almanca olmak üzere dilde hazırladı. 3 semavi dinin bayramlarını ve ay hareketlerini de içeriyor. Takvim yapraklarında fotoğrafı yer alan tarihi eserlerin tamamı Antalya Arkeoloji Müzesi’nde sergileniyor” dedi.

Takvimin bin adet basıldığını kaydeden Ege, satın almak isteyenlere 10 TL makbuz karşılığında verileceğini belirtti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -