Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Minik Atakan’ın ölümüyle ilgili ’ihmal’ iddialarına otelden yanıt

Minik Atakan’ın ölümüyle ilgili ’ihmal’ iddialarına otelden yanıt
29 Ağustos 2017 - 14:12

Antalya’nın Manavgat ilçesinde otelin havuzunda boğulan 6 yaşındaki Atakan Yiğit Arı’nın ölümüyle ilgili ’ihmal’ iddialarına otel müdüründen açıklama geldi. Otelin Genel Müdürü Ömer Özkul, iddiaları kabul etmeyerek, “Çocuğu oradan çıkartan zaten otelimizde çalışan cankurtaran. Cankurtaran olayın baştan sona içerisindeydi. Hatta ilk müdahaleyi ilk yardımcı çalışanımız yaptı” dedi.

Manavgat ilçesi Kızılağaç bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelde dün 16.00 sıralarında meydana gelen olayda baba Ersin Arı (40) ile 6 yaşındaki oğlu Atakan Yiğit Arı otelin havuzuna girdi. Havuzda bulunan su kayağında eğlenen baba oğul bir müddet sonra havuzdan çıktı. Atakan ise havuzdan çıktıktan sonra ayakları yandığı için babasından terlik istedi. Terlikleri getirmek için oturdukları şezlonglara giden baba, geri döndüğünde oğlu Atakan’ı göremedi. Havuz ve otelin çevresinde oğlunu arayan baba, yaklaşık yarım saat sonra ise oğlunun sudan çıkarıldığını gördü. Baba, burada yapılan müdahalelerden kısa süre sonra oğlunun ölüm haberini aldı.

Olayla ilgili Baba Ersin Arı, otelin ihmali olduğu iddiasında bulunurken, Otel Genel Müdürü Ömer Özkul ise ihmal iddialarını kabul etmeyerek ailenin ihmali olduğunu ileri sürdü. Olay anında 112’nin başka bir hasta için çıkış yaptığını kaydeden Özkul şunları söyledi:

“Olaydan 10 dakika sonra ambulans geldi ancak onun öncesinde çocuğu havuzdan çıkartan cankurtaran ve olayın baştan sona içerisindeydi. Çocuğun kendisinin kaydıraktan kaydını düşünmüyorum, bunu istese bile cankurtaran müsaade etmez. Çocuk çıkarıldıktan sonra ise ilk yardımı yine çalışanımız gerçekleştirdi. Otelde tatil yapmakta olan doktor bir müşterimiz ise suni teneffüs yaptı.”

Olay anında minik Atakan’ın kolluksuz olduğunu ileri süren Özkul, “Olaydan sonra birebir gördüm, kolluksuzdu. O yaştaki çocuk kolluksuz bir şekilde havuz kenarında bırakılmaz. Benim de çocuğum benzer yaşlarda. Ben çocuğumu o durumda o şekilde bırakmam. Kimsenin başına böyle bir şey gelmesini istemem, benim de canım yandı. Bir gün öncesi bende havuz başında çocuğum ve eşimle yüzdük” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat