Haberler, Antalya haber, Antalya son dakika haberleri, HAVADİS07

Minik Taha’nın nefes alması 35 bin TL’lik makineye bağlı

ANTALYA’DA YAŞAYAN NÖROLOJİK EPİLEPSİ HASTASI OLARAK DÜNYAYA GELEN VE 5 MAKİNEYE BAĞLI OLARAK HAYATINI SÜRDÜREN 4 YAŞINDAKİ MİNİK TAHA İÇİN ANTALYA VALİLİĞİNDEN ONAYLI 35 BİN TL’LİK YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI. KAMPANYA İLE TOPLANAN PARAYA 35 BİN TL TUTARINDAKİ ÖKSÜRÜK CİHAZI ALINARAK MİNİK TAHA’NIN DAHA RAHAT NEFES ALMASI SAĞLANACAK.

Minik Taha’nın nefes alması 35 bin TL’lik makineye bağlı
20 Aralık 2018 - 13:52
banner

Antalya’da nörolojik epilepsi hastası olarak dünyaya gelen ve 5 makineye bağlı hayatını sürdüren 4 yaşındaki minik Taha için Antalya Valiliğinden onaylı 35 bin TL’lik yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya ile toplanan parayla 35 bin TL tutarındaki öksürük cihazı alınarak minik Taha’nın daha rahat nefes alması sağlanacak.

Antalya’da yaşayan Gültekin-Necla Gümüştekin (37) çiftinin ilk bebekleri 4,5 yaşındaki Taha Gümüştekin, anne karnında kordona dolaşması sonucu, nörolojik epilepsi hastası olarak sezaryenle dünyaya geldi. Minik Taha’nın, anne karnında kordona dolanması ve ardından kordonun beyin üzerindeki kemiği çökertmesi nedeniyle kısa süreli oksijensiz kaldığı ve yutkunma refleksini kaybettiği belirlendi. Hastalığı nedeniyle beynin iki bölümünde çukurluk bulunan ve sadece parmaklarını oynatabilen minik Taha, beslenmesini midesindeki hortumdan, solunumunu ise solunum makinesine bağlı trakeostomi (cerrahi yollarla soluk borusuna giden bir delik açılması) yöntemi ile sağlıyor. 5 makineye bağlı şekilde kullandığı 14 ilaçla yaşama tutunmaya çalışan minik Taha’nın ailesi çocuklarının tedavisi için gerekli olan bir makine için Antalya Valiliğinin de iznini alarak yardım kampanyası başlattı.

5 ayrı makineye bağlı

Anne Necla Gümüştekin, çocuğunun tedavisi için işini bırakmak zorunda kalırken, Antalya’ya gelince işsiz kalan baba Gültekin Gümüştekin, önce arabasını, ardından da evlilik yüzüğünü satmak zorunda kaldı. Gümüştekin bir süre sonra bir otelde iş bularak çalışmaya başladı. Beslenme, solunum ve kalp olmak üzere 5 adet cihaz kullanan minik Taha’nın vücudu 14 ilacın etkisi altında. Ekonomik olarak zorluk çeken aile, Taha için verilen bakıcı parası ile geçimini sağlarken, çocuklarının nefes almasını kolaylaştıracak olan 35 bin TL tutarında bir cihaz için Antalya Valiliğinin de iznini alarak yardım kampanyası başlattı. Toplanan yardım ile 35 bin TL’ye öksürük cihazı alınarak, minik Taha’nın akciğerlerinde toplanan enfeksiyonun dışarı atılması sağlanacak. Bu şekilde Taha, daha iyi ve rahat nefes alıp verebilecek.

“Sağlıklı yaşaması için bu cihaza ihtiyacımız var”

Oğlu için yardım çağrısında bulunan anne Necla Gümüştekin, “Antalya Valiliği çocuğumun kullanması gereken 35 bin TL tutarındaki öksürük cihazı için yardım kampanyasına onay verdi. Bu bütçe eşim ve benim imkanlarımı çok aşıyor. Valiliğimizin gözetiminde başlatılan bu yardım kampanyasına herkesten destek bekliyoruz. Taha’mın sağlıklı yaşaması için bu cihaza ihtiyacımız var. Alınan cihaz sayesinde Taha’mın akciğerinde toplanan enfeksiyonu dışarıya atması kolaylaşacak” dedi

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -Takipçi Satın AL - instagram aylık oto beğeni - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikologprotein tozuCaner Erdenizantalya duvar kağıdıhttps://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

php shellshell downloadTürk Takipçi

protein tozuOnline PsikologCaner ErdenizMegatakip

Antalya böcek ilaçlamaphp shellshell downloadTakipcintr.comTakipcintr.co