Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Motosikletçilerden ’kask’ konvoyu

AK PARTİ MANAVGAT İLÇE GENÇLİK KOLLARI ÖNCÜLÜĞÜNDE ÜLKENİN KANAYAN YARALARINDAN BİRİ OLAN MOTOSİKLET KAZALARINA VE BU KAZALARDAKİ GENÇ YAŞTAKİ ÖLÜMLERE DİKKAT ÇEKMEK AMACIYLA ‘KASKINI TAK, BİZİMLE KAL’ ADI ALTINDAKİ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ. 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI’NDA MANAVGAT CUMHURİYET MEYDANI’NDA DÜZENLENEN ETKİNLİKTE, MOTOSİKLET KAZALARI VE BU KAZALARDA YAŞAMLARINI YİTİREN GENÇLERİN OLDUĞU GAZETE KÜPÜRLERİ İLE MOTOSİKLET VE BİSİKLET KULLANANLARIN TAKMASI GEREKEN MALZEMELER SERGİLENDİ.

Motosikletçilerden ’kask’ konvoyu
24 Nisan 2018 - 10:52

Antalya’nın Manavgat ilçesinde motosiklet kazalarına ve kazalardaki genç yaştaki ölümlere dikkat çekmek amacıyla ‘Kaskını Tak, Bizimle Kal’ adı altında konvoy düzenlendi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Manavgat Cumhuriyet Meydanı’nda AK Parti Manavgat İlçe Gençlik Kolları öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, motosiklet kazaları ve bu kazalarda yaşamlarını yitiren gençlerin olduğu gazete küpürleri ile motosiklet ve bisiklet kullananların takması gereken malzemeler sergilendi.

Etkinliğe öncülük eden AK Parti Manavgat İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş, etkinliğin bir siyasi parti etkinliği olmadığına dikkat çekerek “Manavgat’ta motosiklet kullanımı hızla artan ciddi boyutlara ulaştı. Motosiklet kullananlar içerisinde 18 yaş altında çocuk denilen çağda çok sayıda motosiklet kullanıcısı var. Kask ve diğer malzemeleri takmadan bilinçsizce kullanılan motosiklet beraberinde kazaları ve ölümleri getirmektedir. Şu anda sergimizde gördüğünüz gazete küpürlerinin ortak tarafı ölen kişilerin tamamının 18 yaş altında olmalarıdır. Biz büyük küçük demeksizin tüm motosiklet kullanıcılarını kask takmaya ve kurallara uymaya davet ediyoruz. Bu ölümlerin 18 yaş altında yani çocuk çağda olması ayrıca akıllara kazınması amacıyla etkinliğimizi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yaptık. Katılan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

“En iyi motosikletçi evine sağ salim dönen motosikletçidir”

Ömrünün yarıdan fazlasını motosiklet üzerinde geçiren ve Türkiye’nin tamamını gezdiğini belirten Selahattin Özer “Ben motosikleti iyi kullanırım diye bir söylem olamaz. En iyi motosikletçi evine sağ salim dönen motosikletçidir. Ben bugüne kadar kaskımı takmadan diğer aksesuarlarımı takmadan hiç motosikletimin üzerine çıkmadım. Tüm motosiklet sürücülerini başta motosikletin kaportası olarak kabul edilen kaskı olmak üzere ceket ve dizliğini takmaya çağırıyorum. Anne-babalar çocuğu daha ilkokuldayken karne hediyesi olarak motosiklet alıyor. O yaştaki çocuktan bilinçli bir sürücü olması beklenemez. Anne-babalar çocuklarına iyilik yerine kötülük yaptıklarını çocukları kaza yapıp öldüğünde ya da yaralandığında anlıyor. Ama iş işten çoktan geçiyor. Bir çok anne babayı kaza yapan çocuğunun cansız bedeninin başında feryat ederken görüyoruz. Bu tür olayları yaşamamak en aza indirgemek için anne-babaları bilinçli olmayı motosiklet kullananları da aksesurlarını takmaya ve kurallara uymaya davet ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan motosikletler Cumhuriyet Meydanından başlayıp İmam-Hatip Kavşağı ve Yapay Şelale arasında konvoy düzenledi.

Diğer taraftan ‘Kaskını Tak, Bizimle Kal’ adı altındaki sosyal sorumluluk projesini bir çok vatandaş gibi CHP Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Sarı ve Yönetim Kurulu üyeleri de ziyaret etti. Sarı, böylesine anlamlı bir projeye öncülük etmesinden dolayı AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Hasan Göktaş başta olmak üzere emeği geçenleri kutladı. Sarı, motosiklet kullananları kasklarını takmaya ve kurallara uymaya, diğer araç sürücülerini de motosiklet kullananlara saygılı olmaya davet etti.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al