Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa Çevre Festivali başlıyor

MURATPAŞA BELEDİYESİ TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLECEK ÇEVRE FESTİVALİ’NDE, AHŞAP OYUNCAK, BEZ ÇANTA, KOMPOST, GERİ DÖNÜŞÜM, ANTİK EKMEK, ARICILIK, DOĞAL YOĞURT, DOĞAL TEMİZLİK MALZEMELERİ, DOĞAL PARFÜM, TOHUM TOPU, DOĞAL BİTKİ İLAÇLARI ATÖLYELERİNDE KENTTE DOĞAYLA BARIŞIK BİR HAYAT, EKOLOJİK BİR YAŞAM KURMANIN KAPILARI ARALANACAK.

Muratpaşa Çevre Festivali başlıyor
18 Nisan 2018 - 12:22

Muratpaşa Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek Çevre Festivali’nde, ahşap oyuncak, bez çanta, kompost, geri dönüşüm, antik ekmek, arıcılık, doğal yoğurt, doğal temizlik malzemeleri, doğal parfüm, tohum topu, doğal bitki ilaçları atölyelerinde kentte doğayla barışık bir hayat, ekolojik bir yaşam kurmanın kapıları aralanacak.

Muratpaşa Belediyesi’nin Akiffelsefe Derneği işbirliği ve Birleşim Cam Ambalaj Dolumcuları ve Üreticileri Vakfı (BİRCAM) ana sponsorluğunda gerçekleştireceği Muratpaşa Çevre Festivali, Cuma günü başlıyor. Pazar günü sona erecek festivalde atölye çalışmaları, sergiler ve panellerle kentte doğayla barışık bir hayat, ekolojik bir yaşam kurmanın sınırları zorlanacak, farklı bir kent yaşamına kapı aralanacak.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilk yılında, ‘doğaya, çevreye, ekolojiye, hayvanlara, bitkilere ve dünyaya aklımızı ve kalbimizi açmak’ amacıyla yola çıkan festivalin ‘Nefes Olalım’ sloganıyla gerçekleştirileceğini söyledi. Muratpaşa’da Çevreci Komşu Kart projesiyle başlayan doğayı ve çevreyi koruyan hizmet anlayışının Çevre Festivali’yle devam ettiğini belirten Başkan Uysal, “Çevremizi korumak, çocuklarımıza temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için birey olarak hepimize önemli görevler düşmektedir. Yaşanabilir bir çevre aynı zamanda sağlıklı bir ekonomi, sağlıklı bir toplum denektir. İşte bu duyarlılıkla gerçekleştireceğimiz Çevre Festivali, komşularımızın katılımıyla daha anlamlı hale gelecektir” dedi.

Denizin altından canlı yayın

Muratpaşa Belediyesi Çevre Festivali, Cuma saat 11.00’de, Kaleiçi Yat Limanı’nda, Başkan Uysal’ın da katılacağı, deniz dibi temizliğiyle başlayacak. Su Altı Temizlik ve Bilinçlendirme Hareketi Derneği ve GEA Arama Kurtarma Ekoloji’yle birlikte gerçekleştirilecek temizlik çalışması su altından canlı yayınlanacak.

Doğal yaşam atölyeleri

Festivalin resmi açılışı ise Cuma saat 15.00’de aynı zamanda festivale ev sahipliği yapacak Muratpaşa Belediyesi Kent Meydanı’nda gerçekleştirilecek. 3 gün devam edecek festivalde Kent Meydanı’nda ahşap oyuncak, bez çanta, kompost, geri dönüşüm, antik ekmek, arıcılık, doğal yoğurt, doğal temizlik malzemeleri, doğal parfüm, tohum topu, doğal bitki ilaçları başlıklarında atölyeler düzenlenecek. Festivalde ayrıca katılımcıların anket ve bilgisayar programı aracığıyla su, karbon, ekoloji ayakizleri de hesaplanacak.

Ekoloji konuşmaları

Festivalin Ekoloji Konuşmaları bölümünde ise Av. Ali Arif Cangı, Doç. Dr. Bülent Şık, Hüseyin Çağlar İnce, Oya Uysal, Prof. Dr. Tuncay Neyişçi, Umut Dinçşahin, Fatma Cam Denizci, Mimar And Akman, Dr. Belkıs Muca gibi isimlerle birlikte Sualtı Görüntü Yönetmeni Tahsin Ceylan, Magma Dergisi Yayın Yönetmeni Özcan Yüksek ve Yeryüzü Derneği’nden Aytaç Tolga Timur’un konuşmacı olduğu 6 ayrı söyleşi düzenlenecek.

Yogayla başlıyor konserlerle bitiyor

Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00 Muratpaşa Kent Meydanı’nda yogayla başlayacak festivalde ATSO Güzel Sanatlar Lisesi Senfoni Orkestrası, Grup Sansür, Grup Peyk, Antalya Devlet Opera Ve Balesi Çocuk Orkestrası, Mavi Köprü, sahne alacak. Festivalin, aynı zamanda 1970’den bugüne 192 ülkeden 50 binden fazla ortak organizasyon ve 1 milyardan fazla kişinin yer aldığı 22 Nisan Dünya Günü gerçekleştirilecek kapanışı ise Muratpaşa Belediyesi Gençlik Orkestrası konseriyle gerçekleştirilecek.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat