Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Muratpaşa Gençlik Orkestrası okullarda

MURATPAŞA BELEDİYESİ BİGBAND GENÇLİK ORKESTRASI, YENİ MÜZİSYENLER BULMAK İÇİN OKULLARA AÇILDI. ORKESTRA ÜYELERİ, ANTALYA TİCARET BORSASI MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ BAYRAK TÖRENİNE KATILDI, ‘HAYAT BAYRAM OLSA’, ‘SEV KARDEŞİM’ GİBİ ŞARKILARI SESLENDİRDİ VE ARDINDAN TÜM OKULLA BİRLİKTE İSTİKLAL MARŞI’NI OKUDU.

Muratpaşa Gençlik Orkestrası okullarda
14 Nisan 2018 - 10:38

Muratpaşa Belediyesi BigBand Gençlik Orkestrası, yeni müzisyenler bulmak için okullara açıldı. Orkestra üyeleri, Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bayrak törenine katıldı, ‘Hayat bayram olsa’, ‘Sev kardeşim’ gibi şarkıları seslendirdi ve ardından tüm okulla birlikte İstiklal Marşı’nı okudu.

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatıyla kurulan Antalya’nın ilk ve tek BigBand Gençlik Orkestrası yeni müzisyenleri arıyor.

Keman, saksafon, trompet, klarnet, çello, yan flüt, vurmalı çalgılar, gitar, basgitar ve akordeon çalabilen 9–22 yaş arası genç müzisyenleri orkestraya kazandırmak için gönüllülerin de destek verdiği orkestra üyeleri okullara açıldı.

Orkestranın ilk durağı Antalya Ticaret Borsası Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu ve bayrak töreni önce küçük bir konser verdi. Muratpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Uludağ’ın yer aldığı etkinlikte ‘Hayat bayram olsa’, ‘Sev kardeşim’ gibi bir döneme damgasını vurmuş pop müziği şarkılarını bütün bir okul hep birlikte seslendirdi. Keyifli dakikaların ardından Muratpaşa Belediyesi BigBand Gençlik Orkestrası eşlinde İstiklal Marşı okundu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçi - ikinci el telefon

ikinci el telefon - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al