Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Robert Janitz

Robert Janitz
29 Ağustos 2022 - 17:43

Robert Janitz

Alman asıllı ressam olan Robert JanitzTürkiye’dekiilk kişisel sergisi Labirent ile Sevil Dolmacı Art Gallery ’de sanatseverlerle buluşuyor. Sergi sanatçının bir ay boyunca İstanbul’da gözlemlediği tüm olaylardan ilham elde edilerek ortaya çıkmıştır. İstanbul’da kaldığı 1 ay boyunca gözlemlediklerini aktaran sanatçı hislerini aktarırken babasının oryantal kilim toplamasından ötürü beyninde hep rengârenk ipler dolaştığını ve bunların kendisine ilham olduğunu belirtti.

Şu anda New York ve Mexico City’de çalışan Alman ressam tek renkten oluşan bir arka plan üzerine balmumu ve un ile birlikte yağ kullanarak büyük soyut resimler yapması ile bilinir. Kendi çizimleri olan büyük boyutlu resimleri ile tanınan sanatçı herkes tarafından sevilen ve sayılan ünlü bir ressamdır.

Robert Janitz Eserleri

Son yıllarda sanat alanında büyük gelişmeler yaşanmıştır. Sanat ve sanatçı açısından son derece olumlu gelişmeler yaşanan bu farklılıklarla harika işler ve eserler ortaya çıkmıştır. Robert Janitz de sanata uzun yıllarını vermiş bir sanatçıdır.

Kendine özgü çalışmaları ile sanat dünyasına renk veren bir isim olarak adını gerek galerilerde gerekse de dergilerde sıkça duyurmuştur. Sanat dünyasında saygın bir yere sahip olan Robert Janitz eserlerini görmek için https://sevildolmaci.com.tr/tr/sanatci/robert-janitz adresini ziyaret edebilirsiniz.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - antalya tabela reklam - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr

takipci satin al -İstanbul evden eve nakliyat