Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Serebral palsi hastası Mehmet’e sürpriz

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, ANNESİNİN TEDAVİ MASRAFLARINI SARMA YAPARAK KARŞILADIĞI 8 YAŞINDAKİ SEREBRAL PALSİ (BEYİN FELCİ) HASTASI MEHMET ERCAN SÖNMEZ’E ÖZEL ENGELLİ ARACI HEDİYE ETTİ. TÜREL, BİZZAT KENDİSİNİN TESLİM ETTİĞİ YENİ ARACIYLA MEHMET’İ PARKA GÖTÜRDÜ.

Serebral palsi hastası Mehmet’e sürpriz
14 Temmuz 2017 - 10:47

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, annesinin tedavi masraflarını sarma yaparak karşıladığı 8 yaşındaki serebral palsi (beyin felci) hastası Mehmet Ercan Sönmez’e özel engelli aracı hediye etti. Türel, bizzat kendisinin teslim ettiği yeni aracıyla Mehmet’i parka götürdü.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, geçtiğimiz ay hasta oğlunun tedavisi için yaprak sarması yapıp satan fedakar anne Semra Sönmez’i Çankaya Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etmişti. Türel, 8 yaşındaki serebral palsi (beyin felci) hastası Mehmet’e rahatlıkla gezebileceği özelliklere sahip bir araç sözü vermişti. Başkan Türel, Mehmet’e verdiği sözü tuttu. Aileyi ikinci kez ziyaret eden Türel, Mehmet’e rahat edebileceği ve güvenli bir şekilde dışarı çıkıp gezebileceği özelliklerde bir araç hediye etti. Klozet uyumlu, yemek masası bulunan, sırt kısmı tam yatabilen, kol ve ayak koyma yerleri olan, katlanabilir özellikli engelli aracına kavuşan Mehmet ve ailesi büyük mutluluk yaşadı. Başkan Türel, Mehmet’i yeni aracıyla dışarı çıkararak, oturduğu sitenin bahçesindeki parka götürdü. Haftalar sonra ilk kez odasından çıkıp, rahatça dışarıda gezebilen Mehmet’in sevinci gözlerinden okundu.

Kendim teslim etmek istedim

Mehmet’i ve annesi Semra Sönmez’i daha önce de ziyaret ettiklerini hatırlatan Başkan Türel, “O ziyaretimizde de ona özel üretim çok rahatlıkla gezebileceği bir araba hediye etme sözü vermiştik. Aslında araç geleli birkaç gün oluyor. Aracı kendim özellikle teslim etmek istedim. Yoğun programımda fırsat buldum ve arabayı teslim etmeye geldim. Mehmet de çok mutlu görüyorsunuz. Artık o çok rahatlıkla istediği her yere annesi ile birlikte gidebilecek” dedi.

“Engelli plajı açılıyor”

Büyükşehir Belediyesinin Konyaaltı’nda hazırladığı Engelliler Plajı’nın açılışını yapacaklarını belirten Türel, “Pazartesi günü Engelli Plajı’nın resmi açılışı var. Mehmet’i Engelli Plajı’na davet ediyoruz. Mehmet’i orada inşallah denize sokacağız, denize de girecek. Mehmet’in son sağlık raporları da fevkalade iyi gelmiş. Sağlığı ile ilgili iyi haberlerini öğrendik. Dolayısıyla çok mutluyuz. Ona da Allah’tan acil şifalar ve mutluluklar diliyorum” diye konuştu.

“Benim oğlum çok mutlu”

Mehmet’in yeni arabasının gelmesiyle çok mutlu olduklarını dile getiren anne Semra Sönmez, “Müjdeli haberi aldık. Arabamızın alındığını duyunca çok mutlu olduk. Başkanımızın bizzat kendisinin teslim etmesi bizi ayrıca sevindirdi ve gururlandırdı. Oğlumla dışarı çıkamıyorduk. Artık her yeri çok rahatlıkla gezeceğiz. Mehmet odasına kapanmaktan kurtuldu. Bize her türlü desteği sağlayan ve yalnız bırakmayan başkanımız Menderes Türel ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Benim oğlum çok mutlu oldu. Sizler de mutlu olun. Artık çok rahatız. Mehmet, dışarıda tertemiz havayı soluyup, gezebilecek” ifadelerini kullandı.

Başkan abiye teşekkür ediyorum” diyen Mehmet de, kendisini parka götüren Başkan Türel’in ‘Mutlu musun? sorusuna ‘evet’ diyerek yanıt verdi.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Scrubs - Sayılarla Boyama - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon - Sayılarla Boyama - Scrubs -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al - takipci satin al