Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Türel, kadın çalışanlarıyla yemekte bir araya geldi

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MENDERES TÜREL, 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BELEDİYENİN KADIN ÇALIŞANLARIYLA YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ.

Türel, kadın çalışanlarıyla yemekte bir araya geldi
09 Mart 2018 - 12:48
banner

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle belediyenin kadın çalışanlarıyla yemekte bir araya geldi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kadın personeli için yemek verildi. Cam Piramit’te düzenlenen ‘Kadınlar Günü Programı’na kadınların ilgisi yoğun oldu. Eşi Ebru Türel ile birlikte yemeğe katılan Başkan Menderes Türel, konuşmasına Cemal Süreyya’nın “Bir kadını ortadan ikiye böl. Yarısı annedir, yarısı çocuk. Yarası sevgili. Yarası aşk. Duyanlar bunu bilmez, görenler anlamaz bunu. Yarısı rivayettir, yarası gece” dizeleriyle başladı.

“Sizler bizim baştacımızsınız”

Belediyenin her kademesinde kadınlarla çalışmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade eden Türel, “Hep birlikte bir gemiye bindik, gece gündüz demiyoruz çalışıyoruz. Biliyorsunuz gemiyi kaptan götürür ama yardımcıları olmazsa o gemi yürümez, batar gider. İşte bu geminin kaptanlığını nacizhane ben yapıyor isem yardımcılarım da sizsiniz. Her zaman her platformda dile getirdim. Sizler bizim baş tacımızsınız. Kadının elinin değdiği her şey bir başka güzel olur. İşte o yüzden biz de belediyemizin bütün hizmetlerinde kadın çalışanlarımıza büyük önem veriyoruz” dedi.

“Benden önce sizi düşünen biri var”

Eşi Ebru Türel’in kendisinin en büyük yardımcısı olduğunu belirten Başkan Türel, “Ebru Hanım kadına dair her türlü projeyi düşünüyor, üretiyor. Gerçekleştirmesi de bize düşüyor. O yüzden çok rahat olun bir kere benden önce sizi düşünen biri var. Sağ olsun. Hem evle, çocuklarla ilgileniyor hem de kendi işiyle ilgileniyor. Bunlar yetmezmiş gibi bir de belediyemizin sosyal projeleri için çabalıyor ama en önemlisi bir de benimle uğraşıyor, benimle ilgileniyor. Büyük bir fedakârlık. Huzurlarınızda kendisine bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Ancak hepiniz benim eşim kadar hayatın içindesin. Özellikle çalışma hayatında olan kadınlarımızın işlerinin çok daha zor olduğunu biliyorum” şeklinde konuştu.

“Kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyoruz”

Tarihin şanlı sayfalarında da hep kadınların olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyenin her projede kadınları düşünerek adımlar attığını belirtti. “Ben kadınlara pozitif ayrımcılık yapıyorum” diyen Türel, “En iyi hizmeti sizler hak ediyorsunuz ve bunun da gereğini kadın zarafetiyle en güzel şekilde yerine getiriyorsunuz. Kadınlara hizmet noktasında Kadınlar Plajı yaptık. Önce olmaz dediler, sonra gidenler çok beğendiler. Şimdi de devamını istiyorlar. Yapacağız. İmkanımızın yettiği yere kadar yapacağız. Yeter ki siz isteyin” ifadelerini kullandı.

“Bin 800 kişilik kadınlar ordusu”

Belediyenin en önemli görevlerinde 17 kadın yönetici ile birlikte çalıştığını hatırlatan Türel, “Bin 800 kişilik kadınlar ordusu personelimizle Antalya’ya muhteşem hizmetler gerçekleştiriyoruz” ifadelerini kullandı. Aile eğitim merkezleri, sağlık merkezleri, kreşler, huzurevi, sığınma evi, engelli hizmetleri ve sosyal kart gibi hizmetlerle bütün halka hizmet ettiklerini söyleyen Menderes Türel, Türk kadınının birçok Avrupa ülkesinden bile ileride haklara sahip olduğuna dikkat çekti.

Kadın personele çiçek takdim etti

Kadına yönelik şiddete de dikkat çeken Başkan Türel, “Kadınlarımız yıllar önce son derece önemli haklara sahip olmasına rağmen, şiddet gören, birtakım istismarlara uğruyor. Üzülerek ifade etmek gerekirse kadına el kaldıran bir erkek kendi zayıflığını gizlemeye çalışan zavallı biridir” dedi. Konuşmasının ardından eşi Ebru Türel’e çiçek takdim ederek 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Türel, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan bin 800 kadın personeli temsilen ise Vatman Fevziye Zavır Erkoca ve Ayşenur Akan’a, Zabıta Memuru Neriman Oko, Güvenlik Personeli Selma Öztürk, Otobüs Şoförü Saadet Cıbın ve Nurten Fidan, Şantiye Şefi İlkay Karaca, Elektrik Mühendisi Merve Keskin, İtfaiye erleri Nilüfer Yılmaz ve Tuğba Sağlam’a çiçek verdi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sanem Öztürk ise, EKDAĞ Genel Müdürü Didem Boztepe Erkış, Kaynak Geliştirme Daire Başkanı Ruhiye Sami, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Üstündağ, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay, Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Hatice Kayrakçı ve Özel Kalem Müdürü Gamze Sürüoğlu Kıymaz’a tüm çalışan kadın personele çiçek ve takı hediye edildi.

GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kaynak Tabancası Nedir?
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Volanlı Elbise Modası
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Topraksız Tarım
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kot Ceket
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kemik Fermuar
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Kadın Şişme Yelek
GÜNLÜK HABER AKIŞI
Boyama Kalemleri

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: -instagram takipci satin al - Antalya böcek ilaçlama -Online Psikolog - protein tozu - gerçek takipçi al - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - Türk Takipçiikinci el telefon” target=

ikinci el telefon -Online Psikolog -protein tozu - Antalya böcek ilaçlama - instagram takipci satin al -