Antalya Haberlerleri – Antalya haber – Havadis07

Türk Turizmi Özlemine Kavuştu

ANTALYA’NIN KAŞ İLÇESİ KALKAN RESTORANCILAR DERNEĞİ BAŞKANI MUSTAFA AKDENİZ, TURİZM SEZONUNDA BEREKETLİ BİR DÖNEM GEÇİRDİKLERİNİ SÖYLEDİ.

Türk Turizmi Özlemine Kavuştu
03 Ekim 2018 - 9:22

Antalya’nın Kaş ilçesi Kalkan Restorancılar Derneği Başkanı Mustafa Akdeniz, turizm sezonunda bereketli bir dönem geçirdiklerini söyledi.

Kalkan Restorancılar Derneği Başkanı Mustafa Akdeniz, bölgedeki turizm sezonuna ilişkin değerlendirmede bulundu.

Akdeniz, yaklaşık üç yıldan beri kötü sezon yaşayan Türk turizminin bu yıl özlenen günlerine kavuştuğunu belirterek, “Özellikle İngiltere’den Türkiye’ye doğrudan uçuş yapan hava yolu şirketlerinin uçuşlarında en yüksek doluluk oranı yakalanırken, bu yıl yaz tatilini bölgede geçiren İngiliz turist sayısında rekor artış oldu” dedi.

Esnafa sağladıkları desteğin devam edeceğini kaydeden Akdeniz, “Maliyetlerin artması esnafı zor durumda bıraktı, zamlar da olumsuz etkiledi. İşletmeciler ayakta durabilmek için destek bekliyor. SGK’ya prim ödemesi konusunda işverenlere kolaylık sağlanmasını bekliyoruz. Dernek olarak daha çok çalışarak, her şeye rağmen yatırım ve çalışmalara devam edeceğiz” diye konuştu.

www.havadis07.com © 2021 Tüm Hakları saklıdır.Yayınlanan haberlerin telif hakkı ajanslara aittirantalya haberSponsorlar: - toptan gömlek - antalya duvar kağıdı - duvar kağıdı - https://www.antalyaduvarkagidi.com.tr